Принстън разстройва щата Северна Каролина, Стейли хвали NSU

Шестнадесетте отбора продължиха напред в петък след победи в първия кръг на женския баскетболен турнир NCAA 2023. Първият кръг досега беше далеч от тебешир или гаранция, че по-високият поставен ще продължи напред. Разгледайте резултатите от първия кръг, най-големите сюжетни линии и предстоящия график за женската група.

Принстън зашемети щата Северна Каролина

Най-голямото разочарование от първата част на началния кръг дойде под формата на победа с 64-63 на Принстън над NC State. Старшият гард Грейс Стоун събори победната тройка с пет секунди до края на четвъртата четвърт.

„Бяхме в напрегнати мачове през цялата година и това е игра, която практикуваме отново и отново. Това е удар, който съм правил в мач преди,” каза Стоун на пресконференцията след мача с лек смях. „Мисля, че моите съотборници ми имат цялото доверие на света и знаех, че ако пропусна този удар, те ще получат офанзивен рикошет.“

Нямаше нужда от бордове, тъй като Стоун източи тройката и завърши вечерта си с 22 точки, изравнени с Kaitlyn Chen за водещия отбор. Принстън имаше преднина от една точка след първата четвърт, но взе втората и водеше с 41-35 до полувремето.

Wolfpack, който напредна до Елитната осмица миналия сезон, влезе в турнира на NCAA като седем поставени, най-ниското им място от сезон 2016-17. NC State имаше 20 пропадания в мача и само четири борби в нападение в надпреварата.

„Нашите деца, мислех си, играха силно. Те се бориха и аз трябва да свърша по-добра работа, ако трябва да бъда честен, през цялото време и да вземам по-добри решения, за да ни поставят в по-добра позиция да завършим този мач,” каза старши треньорът на NC State Уес Мур след мача.

Принстънските тигри ще се изправят срещу Юта в неделя от 7:00 ET.

ПОВЕЧЕ ОТ ФОРБИТъй като мартенската лудост започва, е време жените да играят за парите

Отдайте малко уважение на щата Норфолк

Овладяващите шампиони на NCAA Южна Каролина бяха един от тримата поставени напред, заедно с Virginia Tech и Stanford. Главният треньор на Gamecocks Доун Стейли даде висока оценка за опонентите и единствения отбор на Исторически Черен колеж или университет (HBCU) в турнира.

„Ще го кажа днес, за да можем да се подготвим за следващата година“, каза Стейли на подиума по време на пресконференцията си след мача, „Норфолк Стейт не е 16 поставен. Просто искам да знаеш, че не са“, каза Стейли. Баскетболната легенда също посети съблекалнята на НСУ за да издигне второкурсника напред Киера Уилър. Wheeler и NSU запазиха Aaliyah Boston до седем точки и девет борби.

Gamecocks ще играят срещу Южна Флорида (8) в неделя, който напредна след победа с 67-65 над Marquette (9).

Шоуто на Кларк

Айова (2) победи Югоизточна Луизиана (15) с 95-43 в първия кръг. Полуфиналистката на Нейсмит за Играч на годината Кейтлин Кларк завърши състезанието с 26 точки, 12 асистенции и три борби по-малко от трипъл-дабъл в първите три четвърти на състезанието. Репортаж на ESPN за женски баскетбол Алекса Филипу съобщи Кларк е първият играч, натрупал 20+ точки и 10+ асистенции в турнира на NCAA от 23 години насам.

Общо 16 отбора преминаха към втория кръг в петък, ето списък с всички резултати:

Южна Каролина (1) над Норфолк Стейт – краен резултат: 72-40

Южна Флорида (8) над Маркет (9) – Краен резултат: 67-65

Virginia Tech (1) над Chattanooga (16) – Краен резултат: 58-33

Щат Южна Дакота (9) над Южна Калифорния (8) – Краен резултат: 62-57

Нотр Дам (3) над Южна Юта (14) – Краен резултат: 82-56

Станфорд (1) над Свещеното сърце (16) – Краен резултат: 92-49

Оле Мис (8) над Гонзага (9) – Краен резултат: 71-48

Джорджия (10) над Флорида Стейт (7) – Краен резултат: 66-54