Поглед в серия от 15 победи на Милуоки Бъкс

Въпреки че изоставаха с 10 точки на полувремето, Милуоки Бъкс се събраха късно за 118-104 във вторник вечерта в Бруклин, удължавайки победната си серия до 15 мача – най-дългата серия в НБА този сезон и най-дългата в лигата, откакто Финикс Сънс победиха 18 поредни победи през миналия сезон.

Серията е и най-дългата за Бъкс от 2020 г., когато те също спечелиха 18 поредни победи. Това е четвъртата най-дълга поредица в историята на франчайза, изоставайки от поредица от 20 мача на отбора от 1970-71 г., гореспоменатата поредица от 18 мача през 2019-20 г. и поредица от 16 мача по-рано през сезон 1970-71 г.

Те ще се опитат да го направят 16 поред в сряда вечерта срещу Орландо у дома в Милуоки, но дотогава ето някои от най-забележителните статистики от неотдавнашния скок на Бъкс в класирането на Източната конференция.

Пътни воини: Седем от победите на Бъкс по време на поредицата дойдоха от Милуоки, което им даде третата най-дълга серия от победи на пътя в лигата този сезон, като същевременно изравниха своя франчайз рекорд за най-много последователни победи на пътя.

Върхът на купчината: След като записаха победа номер 14 в неделя срещу Слънцата, Бъкс бездействаха в понеделник вечерта, но се преместиха на първо място в Изтока с процентни пунктове, когато Селтикс паднаха от Филаделфия.

От числата: По време на поредицата Милуоки отбелязваше средно 123 точки при 48.8% стрелба в сравнение със 112.4 точки при 45.6% стрелба в първите си 46 мача. … Рекордът на Бъкс 10-0 отбеляза първия път в историята на франчайза, когато останаха непобедени през февруари и като цяло четвъртият път, когато останаха непобедени за месец (минимум три мача). … Янис Адетокумбо напусна два мача по-рано поради контузии по време на поредицата и изчака още един, но отбеляза поне 30 точки в 10 от 12 мача по време на поредицата. …