AFC North може да премине през Pittsburgh Steelers след победа с Clutch над Cincinnati Bengals

Питсбърг Стийлърс 2022 не е същата версия на отбора, който куцаше в плейофите миналия сезон.

Стийлърс излязоха с убедителна победа с 23-20 над защитаващия титлата на AFC Синсинати Бенгалс след доминиращо усилие в защита. Да се ​​каже, че новата защита на Питсбърг „Стоманена завеса“ беше доминираща е вероятно подценяване.

Стийлърс принудиха един от най-добрите куотърбекове в лигата – Джо Бъроу – в може би най-лошото му представяне досега като професионалист. Бъроу обърна топката пет пъти, включително четири обърквания в първите 25 минути на мача.

Докато Питсбърг почти взриви преднина от 14 точки - до голяма степен поради бавна офанзива - защитата на Стийлърс направи най-голямата игра в мача, когато имаха нужда от нея.

След като Бенгалс заплашваха при игра от игра в края на продълженията, корнербекът на Стийлърс Артър Маулет уволни Бъроу за загуба на седем ярда, което го накара да загуби топката в процеса. Играта даде още един шанс на Стийлърс да спечелят мача, което те най-накрая направиха след гол от 53 ярда на Крис Босуел в края на продълженията.

Имаше много положителни резултати от тази победа. Бихме могли да посочим как Стийлърс спечелиха мача след свиреп прилив на пас, който причини пет пропадания. Можем да споменем как Питсбърг побеждава шампионите на AFC като отбор, за който мнозина прогнозират, че ще завърши последен в AFC North. Можем дори да споменем как нападателят, воден от Мич Трубиски, не допусна нито едно проиграване в дебюта си с отбора.

Но най-важното е, че Steelers направиха изявление с тази победа за откриването на сезона над един от най-добрите отбори на NFL - те все още са претенденти.

„Това беше доста лудо – природата напред-назад,“ - каза Трубиски. „Разбрахме много за този отбор. Борихме се, останахме заедно. Имаме много да чистим, но накрая намерихме начин. Печеленето е забавно.”

Питсбърг претърпя няколко забележителни неуспеха. Действащият защитник на годината TJ Watt напусна играта с, може би, разкъсана гръдна травма. Адам Шефтер от ESPN съобщи след мача, че Питсбърг смята, че Уат е получил сериозна контузия.

Докато Steelers чакат резултатите от контузията на Watt, стартиращият бягащ бек Najee Harris получи нещо, което изглеждаше като друга травма на крака. Харис получи фрактура на Лисфранк по време на предсезона и беше видян в ходеща обувка след мача.

Фактът, че Стийлърс успяха да изкормят победа без две от най-добрите си звезди, показва ключовата разлика между този отбор и този, който проби в плейофите миналия сезон.

Най-забележимата разлика? Фактът, че тази защита се завръща.

Стийлърс винаги са били известни със своята защита на „Стоманената завеса“. Гръбнакът на традицията на Питсбърг да печели винаги е била неговата защита. Стийлърс обаче имаха най-лошото си представяне в защита от 1991 г. насам, като през миналия сезон бяха класирани на 22-ро място по допуснати точки.

Бъроу, който беше уволнен седем пъти и цял ден се сблъскваше с безмилостно натрупване на пасове, даде кредит на своите съперници в дивизията за плана им за игра.

„Разочароващо е“, каза Бъроу. „Върнахме се през второто полувреме. Завършихме силно. Дайте им кредит. Имаха добър план.”

Въпреки че Питсбърг има своите недостатъци, върху които трябва да работи – те бяха 4 от 15 при трети дауни и отбелязаха общо три точки през второто полувреме – устойчивостта на отбора в борбата с множество неуспехи е това, което беше най-впечатляващо.

След като беше повикан за съмнително ненужно наказание за грубост при тъчдаун на Бенгалс в края на регламента, Минка Фицпатрик блокира това, което би било допълнителната точка, която щеше да спечели играта.

Извън тази игра на играта, Босуел се върна, след като направи печеливш опит за продължения от 55 ярда, за да удари победителя от 53 ярда.

Това дори не споменава, че Стийлърс спират мощната атака на Бенгалс четири последователни пъти при гол-за-гол ситуации с оборот при спадове в края на четвъртата четвърт.

„Казах, че те трябва да бъдат това, което имаме нужда от тях,“ Томлин каза след мача. „И така, днес ни трябваха пет (храни за вкъщи). Това правят страхотните защити. Вие ме помолихте да дефинирам страхотни защити. Това е свободно определение. Те се усмихват в лицето на трудностите и правят необходимите пиеси. Ето защо отговорих преди няколко дни по начина, по който го направих, и днешният ден е пример за това.

Защитата на Стийлърс се завръща с отмъщение. И докато отбори като Бенгалс и Балтимор Рейвънс може да имат по-впечатляващи нападения, дивизията може просто да трябва да премине през Питсбърг отново.