След като хората от CFP се провалиха миналата седмица по отношение на Джорджия и Тенеси, те са принудени да го оправят този път

Уж номер 3 Джорджия Булдогс премазаха уж номер 1 Тенеси толкова лошо в събота на стадион Санфорд в Атина, Джорджия, че доброволците преминаха от оранжево (знаете, техния предпочитан цвят) към просто черно и синьо.

Обръщате ли внимание, членове на комисията за подбор на колежанския футболен плейоф (CFP)?

Единственото изненадващо нещо в щателното бичуване на Тенеси от Джорджия беше, че не беше по-лошо.

Всъщност беше така.

Тенеси беше лидер на нацията в отбелязването на почти средно 50 точки на мач, но Джорджия не можеше да се интересува от това.

Въпреки че Булдогс загубиха осем дефанзивни титуляри в НФЛ през миналия сезон (включително рекордните петима като избрани в първия кръг на драфта) и въпреки контузията в края на сезона на продуктивния защитник и лидер на отбора Нолан Смит след мача срещу Флорида от предходната седмица, Джорджия запази Тенеси от управление на тъчдаун по време на тази игра на века, докато остават едва четири минути в четвъртата четвърт.

Имаше онази задушаваща защита. Имаше и много куотърбек Стетсън Бенет, внезапно сред най-силните кандидати за Heisman Trophy, завършил 17 от 25 подавания за 257 ярда и два тъчдауна, а също така използва краката си за вълнуващ удар от 13 ярда до крайната зона.

Най-вече Джорджия доминираше над Тенеси офанзивно, дефанзивно, физически, психически и абсолютно.

„Когато играеш с Тенеси, те отиват за нокаутиращия удар в първия рунд. Трябва да оцелееш (нокаутиращият удар на Тенеси), а аз не обичам да оцелявам от нищо.“, каза треньорът на Джорджия Кърби Смарт след победа с 27-13 за своите Булдогс с 9-0, които изоставаха две минути в мача след Тенеси полеви гол.

Скоро Джорджия поведе с 21-3 до момента, в който всичките 92,746 XNUMX души приключиха да се натискат на стадиона в началото на втората четвърт. Това не беше Игра на века, както се рекламираше, но беше огромна в боксофиса. Според Атланта-Конституция на списанието, vividseats.com постави входната цена за Джорджия-Тенеси на $568, а вестникът добави, че цените за всички билети са се увеличили със 156% през целия сезон, тъй като Джорджия остава силна, а Тенеси става по-силен.

Местата на линията от 50 ярда вървяха около $3,200. Тъй като имаше само портокалови пръски тук и там около стадиона извън нормалните секции, предназначени за гостуващия отбор, имаше повече фенове на Джорджия, отколкото на Тенеси, които харчеха цялата тази плячка и тези фенове на Джорджия не бяха разстроени.

Защита, защита. Очевидно тези от комисията за подбор на CFP са отхвърлили силно подозрителната защита на Тенеси, която винаги е била налице (девети в 14-те отбора SEC по пълна защита срещу номер 1 на Джорджия преди мача).

Бенет продължи да използва ръката и краката си, за да тероризира Тенеси със страхотна асистенция от широкия ресивър Лад Макконки (пет улавяня за 94 ярда и тъчдаун) и следното стана очевидно рано: Това не беше 1966 г. Нотр Дам-Мичиган щат или 1971 г. Небраска Оклахома или 1993 Флорида Стейт-Нотр Дам или 2008 Флорида-Алабама или която и да е от тези други истински Игри от всеки век.

Това беше Джорджия, която доказа, че е най-добрият отбор в SEC East, SEC и цялата страна. Върна се към стратегията на Смарт преди играта: „Искаме да атакуваме (ги), но с тях става въпрос за оцеляване при този нокаутиращ удар.“

Няма проблем, за Грузия, защитаващият националния шампион, който беше номер 1 в страната преди мача от Асошиейтед прес и от USA Today анкета за треньори и от всички останали с футболен ум - с изключение на тези в комисията за подбор на CFP.

След като членовете на CFP приключиха събирането миналата седмица за първи път този сезон, те имаха Тенеси номер 1, щат Охайо номер 2 и след това Джорджия, но с Тенеси-Джорджия на хоризонта имаше история. Не е добра история за Доброволците, които са загубили пет поредни пъти от Грузия със средно 20 точки или повече. Те също така имаха серия от 12 загуби срещу отбори, класирани под номер 1.

След това Тенеси пътува на юг от Ноксвил, за да се бие с булдогите намлява публиката им, която беше толкова шумна, че принуди предполагаемо безупречната атака на гостите да направи седем обаждания за незаконна процедура, за да съответства на седемте чувала за защитата на Джорджия срещу отбор, който преди това е допускал 10 през целия сезон.

„Нашите фенове бяха елит днес“, каза Кърби, след като видео таблото на стадиона показа показания на децибелите над 125 няколко пъти през цялата вечер. „Помолихме ги да бъдат (силни) и те отговориха. Те получават второто място.”

Булдогите ще получат гласуване на първо място тази седмица от всички, дори от хора от CFP, които нямат избор.