Прекъсването на мача на звездите не охлажда червените Милуоки Бъкс

Повечето играчи – във всеки спорт – очакват с нетърпение удължената почивка в средата на сезона, осигурена от Мача на звездите на съответната лига и съответната почивка в графика, която идва с него.

Милуоки Бъкс не бяха по-различни, особено след като се справиха с поредица от контузии, които отстраниха ключови играчи за дълги участъци от първото полувреме, заедно с предизвикателен график, насочващ се към почивката.

Но вероятно имаше нотка на разочарование, след като Милуоки най-накрая се върна към пълната си сила и отбеляза 12 последователни победи, преди да натисне бутона за пауза след победа със 116-110 в Чикаго на 16 февруари.

Оказва се обаче, че едноседмичното прекъсване не е допринесло много за забавяне на ролката на Бъкс. Милуоки се завърна в игра в петък вечер по забележителен начин, като удължи победната си серия до 13 мача с поражение от Маями със 128-99, което отбеляза най-голямата победа на Бъкс този сезон.

„Цялата група имаше добър фокус след почивката“, каза старши треньорът Майк Буденхолцер. „И в двата края на корта те се напъваха да бъдат най-добрите.“

Буденхолцер отбеляза как пойнтгардът Джру Холидей даде тона в това отношение с 24 точки, пет борби и седем асистенции, без да направи нито една загуба за почти 29 минути на терена.

Холидей беше един от шестимата Бъкс, отбелязали двуцифрен резултат срещу Маями, група, включваща резервния гард Боби Портис, който отбеляза 18 при 7 от 11 стрелби и грабна 11 борби в първия си мач, след като отсъства повече от месец поради коляно нараняване.

„Каква заслуга за него и колко усърдно работи“, каза Буденхолцер. „Работата, която той положи по време на паузата за всички звезди, не мога да кажа достатъчно за Боби Порша. Той ни даде тон. Той е голяма част от нашия характер. Да се ​​завърне след контузия и да играе така е показателно за това какъв е той.”

Новодошлите Myers Leonard и Jae Crowder също направиха солиден принос. Леонард отбеляза пет точки и грабна шест дъски в първия си мач от 2021 г., докато Краудър, който Милуоки придоби от Финикс в крайния срок, взе думата за първи път този сезон и отбеляза девет при стрелба 3-от-5, включително чифт 3 -pointers и свали три борби.

„Наистина впечатляващо и за двамата“, каза Буденхолцер. „Джей, опитваме се да го добавим към нашата група. Благодарение на Джон Хорст и предния офис, че намериха начин да го хванат. Той е голяма част от победата.”

Разбира се, докато една гореща серия през февруари със сигурност е впечатляваща, поставя дупки в местата и помага при позиционирането на плейофите, все още има дълъг път преди Бъкс да могат да преминат към круиз контрол.

Първо, има график, който се подновява в неделя следобед срещу нов облик на Финикс Сънс, който влезе ол-ин в крайния срок за търговия, като добави Кевин Дюрант.

Останалата част от графика на Милуоки включва пет мача срещу претендентите в Източната конференция Филаделфия, Бруклин и Бостън, както и пътуване до Финикс за реванш със Слънцата и друго до Денвър за среща с Нъгетс, водещи в Западната конференция, заедно с посещение в Мемфис , в момента втори на Запад, в предпоследното състезание от редовния сезон.

След това има въпрос на здраве, който на моменти смущаваше Бъкс този сезон и отново надигна грозната си глава в петък, когато Янис Адетокумбо, който беше ограничен до само 20 секунди в Мача на звездите поради контузия на китката, напусна играта през първата четвърт, след като удари дясното си коляно срещу играч на Сънс.

Наличността му в неделя срещу Слънцата не беше известна след мача с Маями, но загубата на двукратния най-полезен играч, който в момента е трети в лигата с 31.8 точки и втори с 12.2 борби на мач, би било ужасно голям удар.

„Ще видим как се чувства утре“, каза Буденхолцер. „Ще го оценим и ще го вземаме всеки ден.“