Анхел Ди Мария се справя в още един голям мач, докато Ювентус напредва в Лига Европа

С приспадане от 15 точки, което прави домашния успех невъзможен за Ювентус този сезон, УЕФАEFA
Лига Европа придоби още по-голямо значение за грандовете от Торино.

Това наказание – обсъдено в тази предишна колона – остави „бианконерите“ на 12 точки от първите четири места, правейки спечелването на Лига Европа може би най-добрият им начин да си осигурят място в Шампионската лига за кампания 2023/24.

И все пак, след равенство в първия мач от своя осминафинален сблъсък с Нант с 32-1 у дома, Юве се насочи към Франция с много работа за вършене, ако иска да продължи прогреса си в надпреварата.

Както през целия сезон, дългият списък с контузени би добавил допълнителен слой трудности към шансовете им, като Федерико Киеза, Аркадиуш Милик, Пол Погба и Фабио Мирети пропускат пътуването поради различни проблеми.

Влиза Анхел Ди Мария.

Изминаха само четири минути от реванша, когато Николо Фагиоли спечели топката дълбоко в половината на Нант, направи няколко докосвания и след това изведе Ди Мария от границата на наказателното поле.

Аржентинският национал не показа никакво колебание, незабавно прати топката с мощно, извито усилие, което намери горния ъгъл на мрежата и остави бившия вратар на Фиорентина Албан Лафонт да се хване за нищо.

Малко повече от 10 минути по-късно Ди Мария ефективно уреди равенството, прибирайки топката от почти идентична позиция, но този път избра да се насочи към вратата, заобикаляйки вратаря и защитник, преди да опита удар, който защитник Николас Палоа блокира с ръка, докато легна на земята.

Реферът го изгони и отсъди дузпа, която незабавно бе отбелязана от Ди Мария. С допълнителен човек, Юве направи така, че предимството им да се брои и изля напрежението, с няколко шанса да добави трети преди да бъде даден сигналът за полувремето.

Удар от далечна дистанция на Ди Мария наложи добро спасяване на Лафон, Адриен Рабио стреля с глава над гредата отблизо, а Филип Костич уцели гредата със свой силен изстрел.

Дойдоха още шансове след почивката, преди една борба с вратата най-накрая да накара Юве да грабне още една. Хитър пас на Ди Мария изведе Алекс Сандро от вратата, само за да види опитите му, отхвърлени от Лафон и последвалото действие на Душан Влахович, извисено във въздуха.

Ди Мария го посрещна с глава, която Лафонт изби, но когато Влахович направи последен удар, реферът показа, че топката е преминала линията при опита на Ди Мария.

Оттам нататък беше просто въпрос на изчакване на последните петнадесет минути, но нямаше съмнение, че звездата на Аржентина беше разликата между двете страни, като отново показа, че дава резултат, когато това е най-важно.

„Наистина съм щастлив, че успях да завърша добрата работа на отбора и да я превърна в цели“, каза той Sky Italia след мача. „Искахме да преминем в следващия кръг, Лига Европа е много важна за нас.

„Чаках дълго време за такава възможност с фланелката на Юве и успях да вдигна летвата. Опитвам се да помогна на отбора, спечелихме и сме на осминафиналите.

„Този ​​резултат означава много за нашия сезон, победа тук с аплодисменти на целия стадион срещу нас, но получихме това, което искахме.“

Макс Алегри очевидно също беше доволен, използвайки собственото си интервю след мача със същия телевизионен оператор, за да подчертае факта, че Ди Мария наистина е специален талант.

„Той е шампион и е различен от другите“, каза треньорът Sky Italia. „Всичко му идва лесно, той вдига общото ниво на отбора и всички останали се чувстват по-спокойни в негово присъствие.

„Той вижда неща, които другите не могат. Ди Мария е в категорията на истинските шампиони.”

Това несъмнено е вярно, както той доказа за пореден път на Стад дьо ла Божоар.