Аржентина преживя зашеметяващото завръщане на Холандия, за да стигне до полуфиналите на Световното първенство

Горна линия

Аржентина и звезден нападател Лионел Меси се придвижват към полуфиналите на Световното първенство, след като оцеляха след шокиращо завръщане с два гола през второто полувреме от Холандия в мач, който мнозина наричат ​​най-забавния на турнира досега.

Ключови факти

Аржентина спечели мача с 4-3 при изпълнение на дузпи, след като резултатът беше равен 2-2 след продълженията.

Аржентина поведе с 2-0 благодарение на голове на Меси и Науел Молина, но пропиля преднината в последните минути на втората част.

Холандия върна първия гол с резултат на Уоут Вегхорст в 83-ата минута, след което изравни мача с нов гол на Вегхорст в 10-ата минута на добавеното време само със секунди преднина.

Голям брой

17. Толкова са издадените жълти картони в хаотичния мач, поставяйки нов рекорд на световно първенство. Червени картони нямаше.

Какво да гледате

Аржентина се изправя срещу Хърватия на полуфиналите във вторник, след като Хърватия направи огромно разочарование по-рано в петък, побеждавайки извън фаворитите на турнира Бразилия.

Основен фон

Пробегът на Аржентина се следи отблизо по целия свят, тъй като се очаква да е последният шанс за 35-годишния Меси да спечели най-голямото спортно събитие в света. Той беше близо до победата през 2014 г., когато Аржентина загуби от Германия в продълженията на финала на Световното първенство, но Световното първенство през 2022 г. вече е единственият друг път в кариерата му, в който той е надхвърлил четвъртфиналната фаза. Холандия влезе в мача като аутсайдер въпреки силното представяне в груповата фаза и 3-1 победа над САЩ в кръга на 16.

Допирателна

Мароко е единственият друг неевропейски отбор, останал на Световното първенство, и вече е направено в историята като първата арабска нация, стигнала до четвъртфиналите. Ако Мароко спечели мача си срещу Португалия в събота, той ще стане първият африкански отбор, който някога е достигал до полуфиналите.

Допълнителна информация

Шокиращо на Световното първенство: Хърватия нокаутира фаворита Бразилия, въпреки че Неймар изравни рекорда за голове на Пеле (Forbes)

Мъжкият отбор на САЩ елиминиран от Световната купа при загуба с 3-1 от Холандия (Forbes)

Какво да гледате във финалната част от Световната купа: Последната битка на Меси, Неймар срещу Пеле, бягането на Мароко за вековете и още (Forbes)