Аржентина поведе с 2-0 след гол на Меси и Ди Мария

Горна линия

Лионел Меси и Анхел Ди Мария вкараха гол през първото полувреме, когато Аржентина поведе с 2-0 срещу Франция в първото полувреме на финала на Световното първенство по футбол през 2022 г. в неделя, в мач, който вероятно е последният за 35-годишната аржентинска легенда опит да спечели най-голямата титла в спорта.

Ключови факти

Меси – смятан за най-великия от своето поколение – се изправя срещу френска атака, водена от 23-годишния Килиан Мбапе, считан от мнозина за верния наследник на аржентинската звезда като най-добрия играч в света.

Меси и Мбапе заедно водят класациите за голове на турнира с по пет гола в допълнение към съответно три и две асистенции.

Финалът в Лусаил ще бъде шанс за Меси, който е печелил всеки друг голям трофей в играта, да преодолее разочарованието от загубата с 1:0 от Германия на финала през 2014 г., където пропусна възможност да отбележи малко след полувремето .

Историята също примамва за френския отбор и Мбапе, които се стремят да станат първия отбор от шест десетилетия, който печели последователни Световни първенства – постижение, последно постигнато от Бразилия на Пеле.