Байерн Мюнхен победи Барса с 2-0 след завръщането на Левандовски, но съмненията остават

Байерн Мюнхен победи Барселона с 2-0 в това, което се смяташе за голямото завръщане от бившата звезда Роберт Левандовски. Въпреки че Левандовски имаше своите шансове, през второто полувреме головете на Лукас Ернандес (50') и Лерой Сане (54') осигуриха на Байерн и трите точки по изключително комфортен начин.

Всъщност скоростта на капитулацията на Барселона след първия гол беше впечатляваща. Байерн току-що се бореше през първите 45 минути само за да преодолее безизходицата чрез удар на Ернандес с глава след корнер на Джошуа Кимих. Тогава само четири минути по-късно мачът беше завършен, когато Сане отпуши защитата на Барса, за да направи 2-0.

„През първото полувреме Барселона имаше по-добри шансове от нас – последната ни топка не беше там“, каза старши треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман след мача. „Нещата станаха много по-добри през второто полувреме и нашата ефективност направи разликата днес.“

Левандовски сам можеше да сложи край на първото полувреме. „Имаме късмет, че той изпрати това воле над гредата и аз бях там при втория шанс“, каза вратарят на Байерн Мануел Нойер след мача. „Днес показахме добро представяне в защита.“

Тази втора част беше истинска, но само през второто полувреме. През първото полувреме по-специално Алфонсо Дейвис трябваше да се връща на няколко пъти, за да гаси пожари. Канадецът имаше късмет, че фаулът му срещу Усман Дембеле в наказателното поле (44') не беше счетен за дузпа.

След това дойдоха двата бързи гола на Байерн през второто полувреме, които в много отношения ще премахнат многото недостатъци от първото полувреме. Изводът обаче остава, че Rekordmeister, след като се бореше в три поредни мача в Бундеслигата, отново имаше периоди, в които отборите имаха проблеми със сдържането на противника.

Но може би феновете и медиите са били твърде сурови към Байерн? „Не трябва да преувеличаваме; ние спечелихме нашите мачове в CL“, каза Нойер. „Имахме пространство срещу Интер и Барселона. Трябва обаче да се справим по-добре срещу компактни отбори отзад. Такъв съперник сега ни очаква през уикенда в Аугсбург.”

Има елемент на истина в твърденията на Нойер. Байерн стартира фантастично и много наблюдатели смятат, че Бундеслигата е приключила през август след победи срещу Франкфурт (6-1), Волфсбург (2-0) и Бохум (7-0).

С рекорд за голове от 15-1, Байерн изглеждаше неудържим в лигата, но след това дойдоха трите равенства. Първо Гладбах изравни Байерн до равенство 1-1, след това Унион Берлин взе точка от Байерн при равенството 2-2 и накрая Щутгарт също успя да направи равенство 2-2, след като падна два пъти на Алианц Арена.

Трите мача в Бундеслигата без победа бяха прекъснати от много убедителната победа с 2-0 срещу Интер Милано на Сан Сиро. Мачът срещу Интер беше може би най-доброто представяне този сезон до тези десет минути срещу Барса днес, които осигуриха на Байерн нови три точки и исторически 30 мач от груповата фаза в Шампионската лига без загуба – изравнявайки рекорд, поставен от Реал Мадрид.

Може би медиите бяха твърде сурови към Байерн. Rekordmeister вече победи Интер Милано и Барса в групата на смъртта и по същество може да се класира за следващия етап с две победи над Виктория Пилзен.

Съмненията ще останат, докато резултатите в Бундеслигата не се подобрят. Следващият е Аугсбург, страна, която няма да даде на Байерн пространството, което Барса направи в този мач. Освен това Rekordmeister може да е без Hernández и Dayot Upamecano, които и двамата получиха контузии тази вечер.

Това е може би основният извод от мача с Барса. Байерн свърши работата и изпрати Левандовски при завръщането му на Алианц Арена, но съмненията ще останат, докато резултатите в Бундеслигата не се подобрят.

Мануел Вет е домакин на Бундеслига Gegenpressing Podcast и Area Manager USA в трансферен пазар. Той също така е публикуван в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA и няколко други издания. Следвайте го в Twitter: @ManuelVeth