Байерн Мюнхен победи Бохум с 3-0 и измести фокуса към ПСЖ

„Мисля, че всички големи клубове в Европа имаха проблеми в един или друг момент през този сезон“, каза звездата на Байерн Мюнхен Томас Мюлер след победата на неговия клуб с 3-0 над Бохум в събота. „Мисля, че ПСЖ е малко изключение от това и ние все още сме непобедени и през 2023 г.“

В този момент Мюлер, разбира се, не знаеше, че Пари Сен Жермен, опонентът във вторник в Шампионската лига на УЕФА, се бореше срещу Монако и в крайна сметка щеше да загуби мача. Френският гранд беше елиминиран и от Купата на Франция от Олимпик Марсилия.

„Всеки мач започва с 0-0“, каза старши треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман, попитан от френски репортер за загубата на ПСЖ от Монако, докато Байерн спечели мача си с 3-0. „Ще се опитаме да спечелим там и да покажем възможно най-доброто представяне. Резултатите от последните няколко седмици нямат значение за вторник. Това е ново, различно състезание.”

Наистина би било глупаво да се правят заключения за мача във вторник въз основа на победата на Байерн срещу Бохум. Защото въпреки че Байерн победи своите приятелски съперници...двата клуба имат фенско приятелство, което датира отпреди 50 години— истината също е, че грешка в защитата на Саиди Янко и вратаря Мануел Риман доведе до началния гол на Мюлер (41').

Този гол проправи пътя за тактически промени, тъй като Нагелсман смени Жоао Кансело отдясно и пусна Алфонсо Дейвис отляво. След това Кингсли Коман влезе на мястото на португалския бек в 59-ата минута, а пет минути по-късно французинът удвои преднината на Байерн. Серж Гнабри би го подпечатал за Байерн от място (73').

Мюлер би признал в смесената зона, че стартът на Байерн не е бил най-добрият. Но неговият шеф Нагелсман го видя малко по-различно. „Можехме да поведем с 2-0 след 6 минути чрез Леон и Джамал“, каза Нагелсман. „След това не бяхме добре. Смените през второто полувреме донесоха свежа кръв. Кинг (Коман), Ари (Ибрахимович), Матис (Тел), Блинд и Дейвис се справиха добре. Като цяло смятам, че победата беше заслужена.”

Няма съмнение, че победата на Байерн в крайна сметка беше заслужена. Rekordmeister контролираха мача, след като поведоха и можеха да спечелят с повече, ако бяха по-клинични. Въпреки това, има общо усещане, че Байерн ще трябва да играе по-добре срещу ПСЖ във вторник.

„Трябва да сме в най-доброто от себе си“, каза Матийс де Лигт след мача в смесената зона, когато го попитаха за срещата с ПСЖ. „Всеки знае какво качество притежава. Те са страхотни играчи. Най-важното е да сме във форма и да сме концентрирани.”

Това наистина е огромен мач между два клуба, за които Шампионската лига е най-важният трофей този сезон. ПСЖ отново доминира във френската Лига 1 и е със седем точки пред Монако. Ситуацията не е съвсем ясна за Байерн в Бундеслигата, която може би води най-интересната битка за титлата от всички топ първенства в Европа.

Истината обаче също е, че Байерн, след десет поредни титли в Бундеслигата, смята, че основната им цел е титлата в Шампионската лига този сезон. Всъщност, спечелването на европейската корона би зачеркнало може би загубата на титлата в Бундеслигата, а това също може да означава, че Rekordmeister ще покаже много по-добри усилия във Франция във вторник.

Мануел Вет е домакин на Бундеслига Gegenpressing Podcast и Area Manager USA в трансферен пазар. Той също така е публикуван в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA и няколко други издания. Следвайте го в Twitter: @ManuelVeth