Поражението на Байерн Мюнхен показва, че ФК Барселона все още е далеч от елита на Шампионската лига (ВИДЕО)

ФК Барселона не успя да влезе в историята във вторник вечер, като загуби с 2-0 от Байерн Мюнхен в Шампионската лига.

Каталунците никога не бяха побеждавали баварците на домакинството си в елитния европейски клубен турнир, но изглеждаха така, сякаш са на път да поправят това с експлозивно първо полувреме.

Имаше много шансове за хора като Робърт Левандовски и Педри. Но във вълнуваща битка от край до край на континентални тежки играчи, Барса не успя да отблъсне опонента си, когато го държеше на въжетата.

Техните врагове от Бундеслигата попиха ударите и след това отвърнаха с чифт нокдауни през второто полувреме, преди да стигнат до победа с единодушно решение по точки.

Първата загуба на Барса за сезона в какъвто и да е формат показва, че въпреки всички забележими подобрения на часовника на старши треньора Шави Ернандес и въздействието на новите попълнения, Блауграна все още е далеч от предизвикателството на елита.

„Когато оставиш отборите да се измъкнат от куката в Шампионската лига, срещу страни от това ниво, в крайна сметка плащаш“, оплака се Шави пред испанския телевизионен оператор Movistar след мача.

„Бяхме по-добри. Имахме шест или седем наистина чисти шанса, но Байерн не прощава толкова.”

„Но ние ще вземем положителните резултати и въпреки че резултатът беше отрицателен, можем да се поучим от грешките“, обеща той.

„Това е крачка назад. Направихме достатъчно, за да направим равенство, ако не победим, поражението не е заслужено, но допуснахме грешки в двете кутии.”

Шави е прав, че Барса трябва да се фокусира върху положителните неща. В началните 45 минути те пренесоха мача на Байерн, както малцина са способни на това ниво, и по-доброто завършване можеше да промени изцяло заглавията.

Все още съответно само на 19 и 18 години, Педри и Гави отново показаха, че имат качеството да се състезават срещу най-добрите в света и че враждебната атмосфера не е в състояние да ги отърси от играта им.

Но докато Барса не започне да убива опонентите си, когато има шанс, и не стане по-умел, чакането за първа титла в UCL през следващите осем години ще продължи.