Байерн Мюнхен губи 4 точки, за да започне кампанията след Световната купа

Бундеслигата се завърна от зимната пауза след Световното първенство, но изглежда, че Байерн Мюнхен не е получил съобщението, че сезонът отново е в ход. Rekordmeister загуби две точки срещу РБ Лайпциг в петък (1-1) и след това се нуждаеше от финал от световна класа на Джошуа Кимих, за да спаси равенството 1-1 срещу Кьолн във вторник.

Докато резултатът в Шпиценшпил срещу Лайпциг малко ще се притеснява на Säbener Straße, историята след двубоя във вторник срещу Кьолн беше малко по-различна. По-специално първото полувреме беше лошо, тъй като Байерн нямаше решение, след като Елиес Скири направи 1-0 за гостуващите Били Козли.

На Байерн му липсваше креативност, дълбочина в дълбоките им удари и изглеждаше невероятно уязвим, когато Кьолн успяваше да спечели топката бързо при прехода. Всъщност Кьолн може да се чувстват разочаровани, че не отбелязаха нито секунда, което на практика сложи край на мача, при нито един от бързите им трансфери.

„Определено трябва да говорим за първото полувреме, особено по отношение на подхода и отношението“, каза халфът на Байерн Джошуа Кимих след мача пред медиите. „Отново допуснахме гол след сет.“ Това често се случваше през първата половина на сезона. Това трябва да спре възможно най-скоро. Второто полувреме беше по-добро.”

Новият страж на Байерн Мюнхен Ян Зомер повтори мнението на Кимих. „Не изиграхме добро първо полувреме и допуснахме много грешки“, каза Зомер. „Внесохме много повече сила на терена през второто полувреме. Голът беше страхотен. За съжаление беше малко късно. Ако изравнихме по-рано, можехме да спечелим мача.”

Байерн наистина беше по-добър през второто полувреме. Но част от истината също е, че на моменти имаше спомени за мачовете на Германия в Катар. Rekordmeister ще завърши мача със 78% притежание и доминира с 855 до 243 изиграни подавания.

„Бяхме по-добри през второто полувреме след резервите“, каза треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман. „Кьолн седна дълбоко и ни затрудни. Ако вкарахме по-рано, щеше да е трудно за тях. Начинът, по който играхме през второто полувреме, беше това, което си представяхме. Убеден съм, че ще се върнем към победите, ако продължим така.”

Разбира се, Байерн се подобри, след като Кингсли Коман влезе на мястото на Серж Гнабри – той беше критикуван след мача за неразрешено пътуване до Париж – и Райън Гравенбърч замени Леон Горецка. Двете смени донесоха повече скорост и дълбочина на играта на Байерн. Но Кьолн все пак успя да свали последната третина, което затрудни играчи като Джамал Мусиала да намерят място в наказателното поле.

Мусиала бе изведен в 68-ата минута и заменен от Томас Мюлер. На Мусиала видимо му липсваше свежестта и креативността отпреди световното. Без Мусиала в най-добрия си вид, Байерн има много малко решения за преминаване през дълбоките защитни линии.

Вместо това се нуждаеше от световно класиране на Кимих в 90-ата минута, за да може Байерн да изравни. Ударът на Кимих извън наказателното поле със сигурност беше специален, но също така подчерта разочарованието на Rekordmeister да намери решения в наказателното поле.

Може би връщането на Мусиала ще бъде решението за много от проблемите на Байерн след Световното първенство. Останалата част от лигата обаче ще се надява, че Rekordmeister ще има нужда от още няколко мача, за да се отърси от ръждата на Световната купа.

Франкфурт може да намали изоставането от върха в таблицата в сряда с победа срещу Фрайбург до само три точки. Това ще създаде вкусен сблъсък на върха на таблицата в събота, когато Байерн приема Франкфурт в нещо, което ще бъде истински Топшпил.

Мануел Вет е домакин на Бундеслига Gegenpressing Podcast и Area Manager USA в трансферен пазар. Той също така е публикуван в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA и няколко други издания. Следвайте го в Twitter: @ManuelVeth