Байерн Мюнхен приключи кризата с резултатите в Бундеслигата с победа с 4-2 над Волфсбург

На хартия Байерн Мюнхен приключи своята мини криза след Световното първенство. Rekordmeister победи Майнц в средата на седмицата с 4-0 в DFB Pokal и, което е по-важно, приключи трите си поредни мача с 1-1 равенство с победа с 4-2 над Волфсбург.

На пръв поглед кризата с резултатите приключи. Но триумфът над Волфсбург също показа много недостатъци, които по-ефективен съперник би могъл да проучи по-добре. Според Bundesliga.com Волфсбург води xG 2.71 до 0.68.

Не е изненадващо, че старши треньорът на Байерн Юлиан Нагелсман се съгласи, че неговият отбор може да е имал малко късмет в неделя вечер. „Победата беше решаваща“, каза Нагелсман пред медиите след мача. „Вкарахме три гола от първите три положения, което ни улесни.”

Тези три гола на Кингсли Коман (9' и 14') и Томас Мюлер (19') изглеждаха като че ли убиха мача рано, но гол от късното първо полувреме на Якуб Камински отвори вратата за Волфсбург. Тогава в 54-ата минута Джошуа Кимих беше изгонен с втори жълт картон.

„Бяхме твърде отпуснати след 3-0 и позволихме на Волфсбург да се върне в мача“, каза Нагелсман. Само благодарение на част от индивидуалната магия на Джамал Мусиала в 73-ата минута Байерн най-накрая успя да подпечата мача / голът на Джамал беше решаващ“, каза Нагелсман. „Вземаме трите точки и продължаваме напред.“

Но дори и след този четвърти гол на Байерн Волфсбург не си тръгна. Вълците отбелязаха втори гол в 81-ата минута, когато Матиас Сванберг най-накрая реализира едно от многото си положения. След това Яник Герхард отбеляза трети само миг по-късно, но ВАР се намеси, отнемайки всяка надежда за завръщане на Волфсбург.

Резултатът означава, че Байерн засега ще остане начело в таблицата. Една точка пред Унион Берлин, три точки пред Дортмунд, четири точки пред Лайпциг и пет точки пред Франкфурт. Всички тези страни обаче остават в битката за титлата.

Освен това тези страни също ще са забелязали, че тази страна на Байерн е победима. Имаше няколко пасажа в игра, при които по-ефективен отбор на Волфсбург можеше да отбележи гол. Клубът, трениран от бившия шеф на Байерн Нико Ковач, също подари първите два гола, копаейки себе си в невъзможна дупка.

„Байерн вкара три гола от първите си два удара, защото ударът на Кингсли беше центриране, а не удар“, каза Ковач след мача пред meida. „Мисля, че нямахме голям късмет да загубим днес. Тяхното индивидуално качество направи разликата.“

Байерн, разбира се, ще го види по различен начин. Нагелсман и шефовете на клуба ще видят това като типично ефективно представяне на Байерн. Те също така ще подчертаят, че тази победа беше необходима в седмицата, в която капитанът и в момента контузен вратар Мануел Нойер даде противоречиво двойно интервю за The Athletic и Süddeutsche Zeitung.

В това интервю Нойер силно критикува шефовете на Байерн за уволнението на неговия треньор на вратарите Тони Тапалович. Въпреки че изявленията, както често се случва в медийния котел около рекордните шампиони, бяха преувеличени, загуба или равенство срещу Волфсбург със сигурност биха отворили шлюза за медиен цирк. Но вместо това резултатът дава на всички на Säbener Straße малко време да успокоят нещата.

Но какво означава резултатът за надпреварата за титлата? Както винаги се случва, истината ще бъде някъде по средата, когато трябва да се оцени този резултат. Байерн с радост ще вземе тези три точки и ще се върне във форма. Противниците ще вземат под внимание, че Байерн все още може да спечели игри на късмет. Но тайно те ще усетят, че има шанс да вземат титлата в Бундеслигата този сезон.

Мануел Вет е домакин на Бундеслига Gegenpressing Podcast и Area Manager USA в трансферен пазар. Той също така е публикуван в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA и няколко други издания. Следвайте го в Twitter: @ManuelVeth