Бразилия нокаутира Южна Корея с 4-1, за да се класира за четвъртфиналите

Горна линия

Бразилия изхвърли Южна Корея от Световната купа в понеделник, за да се класира за четвъртфиналите, отбелязвайки осмия пореден път, когато най-успешният отбор в историята на Световната купа се класира за кръга.

Ключови факти

Бразилецът Винисиус Жуниор отбеляза срещу Южна Корея само седем минути след първото полувреме на мача, последван от Неймар с дузпа и голове на Ричарлисон и Лукас Пакета.

Неймар, със 77 гола с националния отбор на Бразилия, се нуждае само от още един, за да изравни бразилската футболна легенда Пеле за титлата най-резултатен голмайстор на страната за всички времена (7 от тези голове са по време на Световно първенство).

Въпреки че задната линия на Южна Корея се бореше да се защитава срещу атаките на Бразилия, Seung-Ho Paik отбеляза гол през второто полувреме, за да доведе резултата до 4-1 на края.

Изненадващ факт

Бразилия спечели пет световни първенства, най-много от всяка страна в историята на турнирите.

Какво да гледате

В петък Бразилия ще се изправи на четвъртфиналите срещу Хърватия, която се класира за следващия кръг, след като победи Япония с 3-1 след дузпи след равенство 1-1. Ако Бразилия победи Хърватия, те ще се изправят срещу победителя от петъчния мач между Аржентина и Холандия на полуфиналите.

Основен фон

11-те отбора, които остават в турнира в понеделник, са Бразилия, Холандия, Аржентина, Франция, Англия, Хърватия, Бразилия, Мароко, Испания, Португалия и Швейцария. САЩ бяха в безсъзнание от Холандия в събота. Хърватия, Холандия, Аржентина, Англия и Франция вече си осигуриха местата на четвъртфиналите на турнира, оставяйки останалите шест отбора да се състезават за оставащите три места. Финалът на Световното първенство е насрочен за неделя, 18 декември.

Голям брой

$ 440 милиона. Толкова е в парична награда ФИФА ще раздаде на 32-та национални отбора, участвали в Световното първенство, включително 42 милиона долара за победителя.