Чикаго Булс са изправени пред тежък списък от двубои, трудно близо до графика за 2022-23 г.

Чикаго Булс се изправиха срещу серия убийци от опоненти, за да затворят сезон 2021-22, и това помогна да доведе до голям спад, за да премине от 39-21 на 46-36. Биковете трябва да се чувстват малко дежавю, след като са видели График 2022-23, с трудно приближаване на сезона и тежка плоча от гръб до гръб, подчертаваща плочата.

Чикаго е наравно с четири други отбора с най-много бек-ту-бек в НБА с 15. Четири от тези бек-ту-бек се случват в първите 12 мача от сезона, който започва с труден мач на пътя срещу Маями Хийт на 19 октомври. Булс също са на второ място в НБА по мачове с неравностойно положение за почивка с 12, докато имат само осем мача с предимство за почивка, един от най-ниските числа в НБА, за положителен остатък. Докато те са едва 18-ти по изминати мили дори с пътуване до Париж, за да играе с Детройт Пистънс на 23 януари, тези други фактори създават доста труден график. Positive Residual ги има с най-трудната сила на графика сред плейофните отбори от миналия сезон.

Що се отнася до това брутално приближаване на сезона, последните 14 мача на Чикаго са предимно срещу очаквани отбори от плейофите, започвайки с двубой у дома срещу Минесота Тимбъруулвс и Хийт. След това Булс имат сет у дома срещу Филаделфия 76ърс (Биковете никога не са побеждавали Джоел Ембийд в кариерата му в НБА), преди да отпътуват за Западния бряг за мач срещу Портланд Трейл Блейзърс. След това идва двубой срещу Лос Анджелис Лейкърс и Клипърс, последван от домакинска среща срещу Лейкърс. Март завършва с наклон на пътя срещу Шарлът Хорнетс.

Април започва с домакински мач срещу Мемфис Гризлис и след това е последван от двубой срещу Атланта Хоукс и Милуоки Бъкс. Сезонът завършва с наклон на пътя срещу Далас Маверикс и след това домакински мач срещу Детройт Пистънс, което прави последния мач теоретично най-лесният от последния участък.

Въпреки че никога не знаете как всъщност ще изглеждат тези отбори в края на сезона, мачовете на хартия казват, че би трябвало Булс да започнат още един силен старт, за да получат малко спокойствие преди този домакински мач. Това прави здравето на Лонзо Бол за началото на сезона още по-важно, въпреки че Чикаго със сигурност ще играе безопасно с коляното му, независимо от всичко. Ще играе ли в тези бек-ту-бек, за да започне сезона? Ще играе ли въобще бек-ту-бек през целия сезон?

Независимо от това, да се надяваме, че Бол ще може да играе в мача на TNT на 26 януари на път в Шарлът. Това е така, защото тази игра е част от новото Седмица на съперниците в НБА. Въпреки че Хорнетс не са точно съперник на Булс, тази игра включва Lonzo Ball срещу LaMelo Ball, за да даде малко повече сок... ако приемем, че и двамата играят.

Друга забележителна игра на TNT се случва само няколко седмици по-късно, когато Булс приемат Милуоки Бъкс на 16 февруари точно преди почивката на мача на звездите. Това ще бъде първият път, когато Булс играят домакински мач от редовния сезон на TNT от 2017 г., което най-накрая им дава шанс да удължат позорната си серия от 20 поредни победи в тези игри:

Ще бъде висока задача да увеличим това число до 21 поредни победи, но Булс излязоха с някои наистина невероятни победи през цялата поредица.

Общо Чикаго в момента има 14 национални телевизионни мача през 2022-23 г., с три по TNT, седем по ESPN и четири по NBA TV. Това е около средата на групата в НБА.

Това ще бъде завладяващ сезон за Биковете, докато се опитват да надградят 2021-22. Сега поне знаят как изглежда графикът им.