Кливланд Браунс трябва да се прегрупират и да се възстановят от грозната загуба от Ню Йорк Джетс

Беше или пълен крах, катастрофална грешка в комуникацията, или обикновен случай на екип, който се затвори за деня, мислейки, че победата е осигурена.

Каквото и да беше, това се превърна в най-лошия кошмар и най-голямото предизвикателство за треньора на Кливланд Браунс Кевин Стефански.

Водейки на Ню Йорк Джетс с 30-17 с 1:55 преди края в неделния мач в Кливланд, защитата на Браунс отказа два тъчдауна в рамките на 60 секунди и загуби с 31-30. След мача самите играчи на Браунс признаха, че отборът на практика се е отказал.

„Мислехме, че го имаме в чантата. . . Не играхме 60 минути“, каза гардът Джоел Битонио след мача.

„Отстъпихме в защита и наистина целият отбор се отказа в 11-теth час“, каза защитният край Майлс Гарет.

Аутопсията на поражението ден след това не даде никакви улики.

„Вие сте нагоре с 14 точки в рамките на две минути. Трябва да приключите тази игра“, каза Стефански.

Кафявите бяха, но Кафявите не, така че Кафявите загубиха.

„Момчетата трябва да са разочаровани“, каза корнербекът Дензъл Уорд. „Беше тежка загуба. Когато си в позиция да спечелиш, трябва да завършиш играта.”

Запитан за раздутите покрития, които доведоха до два късни паса за тъчдаун на Джетс, които решиха мача, Уорд изигра картата „Трябва да сме на една страница“.

Никога не е добър знак за футболен треньор, когато поражението се приписва на това, че играчите не са на една и съща страница. Голяма част от работата на треньора е да се увери, че всички са на една и съща страница. Така че нека просто кажем, че в своите повече от два сезона като главен треньор на Браунс, Стефански е имал по-добри дни от грозната загуба от Джетс в неделя, когато всички са на различни страници.

Но за печеливш гол от игра от 58 ярда в последната секунда на новобранеца Кейд Йорк през седмица 1, Браунс щяха да бъдат 0-2 и освиркванията, които се чуха на First Energy Stadium в Кливланд в неделя, след домакинството отборът изкашля това, което трябваше да бъде рутинна победа, щеше да бъде още по-шумно.

„Хапчето е трудно за преглъщане“, каза Стефански. „Разочарованието е много реално, когато имаш игра, чувстваш, че можеш да приключиш, а ние не го направихме.“

Преди две години, като старши треньор новобранец, Стефански беше Треньор на годината в НФЛ, след като изведе Браунс до рекорд от 11-5 и пътуване до плейофите за първи път от 18 години. Но това беше краткотраен купон.

Миналата година, в мрачен сезон 8-9, куотърбекът Бейкър Мейфийлд, който никога не изглеждаше да се замесва със Стефански, игра по-голямата част от сезона контузен и не успя да развие никаква химия с най-добрия си приемник, Одел Бекъм-младши, до точката, в която Браунс просто пуснаха Бекъм по средата на сезона и размениха Мейфийлд на Каролина през юли.

Тази година, в акт на отчаяние, собствениците на Кливланд Джими и Дий Хаслам размениха куотърбека Дешон Уотсън и неговия значителен багаж, след което подписаха с него петгодишен договор за 230 милиона долара, които Уотсън няма да започне да печели, докато не изкара своите 11 -прекратяване на играта за нарушаване на правилата за лично поведение на лигата.

Дотогава Браунс работят с резервен куотърбек, Джейкъби Брисет, който има една добра и една лоша игра досега, и защита, която в неделя, срещу по-слаб съперник, не успя да защити преднина от 14 точки с по-малко от две минути игра.

„Трябва много бързо да обърнем страницата, да направим корекции и да продължим напред“, каза Стефански, който вероятно е единственият човек в сградата на отбора, който не е недоволен, че Браунс имат кратка работна седмица, с домакински мач в четвъртък вечер срещу Стийлърс, техните най-големи съперници.

Ако не друго, мачът в четвъртък ще отклони разговора от ужасната загуба в неделя от Джетс.

Стефански прекара по-голямата част от редовната си сесия в понеделник с репортери, обяснявайки как при преднина от 14 точки и по-малко от две минути игра толкова много може да се обърка.

В опита си да обясни катастрофата с влак, която беше защитата на Браунс в края на мача в неделя, Уорд, също говорейки пред репортери в понеделник, изтърка фразата „трябва да сме на една и съща страница“.

Това не са точно хвалебствени или насърчителни думи за човека, който ръководи. Но, за щастие на Стефански, няма по-добър чист еликсир в Кливланд от вълнуваща победа над омразните Стийлърс. Така че треньорът на Кливланд има това право, но само ако Браунс победят Питсбърг в четвъртък вечер.

Наистина, ако има сребърна подплата за черния облак, който беше небрежното раздаване на Браунс в неделя, това е, че досега AFC North е тлеещ джоб на посредственост. Браунс, Стийлърс и Рейвънс са 1-1, а Бенгалс са 0-2.