Звездата на Далас Маверикс Лука Дончич е ден за ден с изкълчване на левия глезен

Далас Маверикс и техните фенове видяха как животът им проблясва пред очите им в четвъртък вечер. При оставащи 8:39 минути в първата четвърт от мача им срещу Финикс Сънс, звездата на Маверикс Лука Дончич се отписа, след като изглеждаше, че превърта глезена си.

Минути по-късно отборът обяви, че той е получил изкълчване на левия глезен и няма да се върне в игра. Далас победи Сънс без Дончич с 99-95, но продължителното му отсъствие е тревожно.

„Той изглеждаше добре; той изглеждаше добре“, каза старши треньорът на Маверикс Джейсън Кид след мача. „Ще видим как ще се почувства, докато продължаваме напред. Вероятно ще имам повече информация, след като стигнем до Юта.

Маверикс играят с Юта Джаз в Солт Лейк Сити събота вечер.

Дончич беше железен човек за Далас този сезон, като избягваше контузии и пропускаше мачове само за управление на натоварването. За щастие на отбора и Дончич, първоначалните доклади показват, че контузията може да не е толкова тежка, колкото изглеждаше първоначално.

„След като нарани левия си глезен при победата над Сънс в четвъртък, звездата на Маверикс Лука Дончич се очаква да бъде ден за ден с това, което се описва като „леко изкълчване“, казват източници на ESPN“, туитна в петък Адриан Войнаровски от ESPN NBA сутрин.

Леките, нискостепенни навяхвания на глезена отнемат една до три седмици, за да се излекуват с почивка и подходящо лечение. Този график би поставил евентуалното завръщане на Дончич някъде в началото на февруари и преди Мача на звездите на НБА, на който Дончич бе обявен за титуляр, на 19 февруари.

Загрижеността на Маверикс е да намерят начин да спечелят без своята суперзвезда. Далас не е печелил нито един мач, в който Дончич е играл този сезон, записвайки 0-5. Те надвиха Слънцата благодарение на отборните усилия, водени от Спенсър Динуиди, който отбеляза 36 точки.

Ще са необходими подобни усилия от всички в списъка, ако издържат отсъствието на Дончич за продължителен период от време. Динуиди обаче изглежда не смята това за вероятно.

„Няма нищо лошо“, каза Динуиди за контузията на Дончич. „Не знам дали ще се върне следващия мач или ще пропусне двойка или нещо подобно. Няма причина за тревога, когато сме на път да продължим 10 игри без LD. Той ще се излекува добре. Той е младо дете.