Дейвис, Мусиала и Чупо-Мотинг пишат заглавия, когато Байерн победи Аугсбург с 5-2

DFB Pokal или Купата на Германия е специална и сряда вечерта не беше по-различна, тъй като Аугсбург беше домакин на Байерн Мюнхен в нещо, което ще се окаже зрелище за феновете. Байерн спечели мача с 5-2 благодарение на головете на Ерик-Максим Чупо-Мотинг (27' и 52'), Джошуа Кимих (53'), Джамал Мусиала (74'), Алфонсо Дейвис (91') с Мадс Педерсен ( 9') и Дайот Упамекано (OG 65') вкарват за Аугсбург.

Няколко неща се откроиха на WWK Arena в Аугсбург. Байерн Мюнхен все още се бори, когато става въпрос за защита, но за разлика от по-рано през сезона, сега отново е в състояние да надмине опонентите си.

Голяма част от това се дължи на факта, че Мусиала се върна към 100% форма и сега развива необичайна връзка с канадеца Дейвис както на терена, така и извън него. Дейвис говори по-рано тази седмица за факта, че Мусиала, а не Гави от Барселона е трябвало да спечели наградата Копа на France Football, връчена на най-добрия млад играч на планетата.

„Може да са ви отказали от копа трофея, но няма да ви откажат от бъдещата ви Златна топка“, туитна Дейвис в Twitter. „Фонзи е като голям брат за мен“, каза тогава Мусиала снимка репортер Тоби Алтшафл след мача. „Думите му ме изненадаха, но и ме направиха щастлив. Целта на всеки играч е един ден да спечели Златната топка.”

Двамата комбинираха, за да направят 2-4 в момент, когато Аугсбург заплашваше да се върне в мача. Дейвис спечели топката при ъгловия флаг, след което дриблира към центъра, където засече Мусиала, а след това тийнейджърът отбеляза с фантастичен удар от вътрешността на наказателното поле. Това беше гол в точното време и завърши възраждащия се отбор на Аугсбург.

Въпреки това старши треньорът Юлиан Нагелсман не беше напълно доволен от играта. „Бих казал, че това беше класическа игра за купата с много напред и назад“, каза Нагелсман. „Не започнахме добре мача; първите десет минути не бяха добри. Бяхме много небрежни и спечелихме твърде малко дуели. След това имахме достатъчно шансове да прекратим играта рано преди почивката.”

Положителното за Нагелсман обаче ще бъде, че Байерн успя да се върне от пасив, нещо, с което неговият отбор се бореше на моменти по-рано този сезон. Главният треньор на Байерн всъщност изтъкна по-рано през сезона, че първите 20 минути от мача са ключови за неговия отбор, за да се гарантира, че противникът не може да се окопае в собствения си край.

Аугсбург със сигурност имаше тази възможност и до 27-ата минута Байерн намери решение. Но за разлика от предишните мачове, в които след това се бореха да намерят още голове, този път Rekordmeister остана неумолим и вкара пет гола след Аугсбург.

„За съжаление пропуснахме много шансове“, каза Нагелсман. „След това направихме добър анализ на полувремето и разгледахме нещата. 20-те минути след почивката бяха много, много добри. Това беше много добра реакция, с много добър пресинг.”

Дейвис и Мусиала със сигурност бяха ключовете през този период през второто полувреме. Но те не бяха единствената причина Байерн да обърне това. В Choupo-Moting Нагелсман изглежда най-накрая е намерил точния човек, който да запълни празнината, оставена от Робърт Левандовски.

Камерунецът отбеляза четири гола и две асистенции в последните си четири мача за Байерн. В два от тези мачове, срещу Фрайбург (5-0) в Бундеслигата и сега срещу Аугсбург, Чупо-Мотинг започна и представянето му ще му даде аргумент да получи допълнително време за игра.

Нагелсман изглежда не е съгласен. „Като цяло никой не е гарантиран стартер; искаме да поддържаме конкуренцията“, каза Нагелсман. „Но той направи случай за себе си днес. Вторият гол беше класически номер. 9 гол; той беше точно на правилното място.

Като оставим настрана партньорството на Мусиала и Дейвис, възраждането на Choupo-Moting е още един извод от последните няколко игри. Дали ще издържи, предстои да видим, но ще разберем още този уикенд, когато Байерн се изправя срещу Хофенхайм в Бундеслигата.

Мануел Вет е домакин на Бундеслига Gegenpressing Podcast и Area Manager USA в трансферен пазар. Той също така е публикуван в Guardian, Newsweek, Howler, Pro Soccer USA и няколко други издания. Следвайте го в Twitter: @ManuelVeth