Дуото отбелязва 3 гола в хаотичния дебют на Роналдо в Саудитска Арабия

Горна линия

Футболни икони Кристиано Роналдо намлява Лионел Меси заслепи публиката в Саудитска Арабия в четвъртък в това, което може би е последният мач между двете легенди, като Роналдо отбеляза два гола в дългоочаквания си дебют за саудитски футболен отбор, след като Меси вкара първия гол в хаотичната игра.

Ключови факти

37-годишният Роналдо беше капитан на звезден отбор, включващ играчи от неговия клуб Ал Наср и другия отбор на Рияд Ал Хилал, докато 35-годишният Меси се нареди за френския клуб Пари Сен Жермен в приятелския мач в препълнения King Fahd International Стадион.

Меси откри резултата в третата минута, а Роналдо се разписа от дузпа в 34-ата минута и отново малко преди полувремето.

Роналдо бе заменен от мача в 61-ата минута, а Меси бе изваден минута по-късно.

ПСЖ спечели двубоя с 5-4, въпреки че защитникът Хуан Бернат получи червен картон в 39-ата минута.

Какво да гледате

Роналдо ще изиграе първия си мач в саудитската лига в неделя, когато Ал Наср се изправи срещу Ал Етифак.

Какво не знаем

Не е ясно дали Меси и Роналдо ще играят отново един срещу друг. Ал Насър вероятно ще се изправи срещу европейски опоненти само в шепа приятелски мачове през годината, докато Меси беше свързан за бъдещо преминаване в отбора от Мейджър Лийг Сокър Интер Маями, което би направило мач между двамата още по-малко вероятен.

Голям брой

210 милиона долара. Толкова ще струва договорът на Роналдо за 2 години и половина с Ал Насър Съобщава плати му.

Допирателна

Меси оглави Forbes 2022 списък на най-добре платените спортисти с $130 милиона годишни печалби, докато Роналдо е трети в списъка със $115 милиона приходи.

Основен фон

Повечето футболни наблюдатели смятат Меси и Роналдо за едни от най-добрите, играли някога в мача, а десетките им сблъсъци през годините се превърнаха в спортна легенда. Съперничеството между тях достигна своя връх в началото на 2010 г., когато двамата бяха в разцвета на кариерите си и играха за вечни съперници в Испания – Роналдо се подреди за Реал Мадрид, докато Меси беше във ФК Барселона. Двамата превърнаха постиженията си на терена във финансов успех, но съперничеството им се простира дори в бизнес начинания: Роналдо има доживотен договор за подкрепа с Nike, а Меси има доживотен договор с Adidas.

Допълнителна информация

Al Nassr казва, че Роналдо няма клауза в договора, която да подкрепи кандидатурата на Саудитска Арабия за Световното първенство (Ройтерс)