Фабио Карвальо отбеляза драматичен късен победител за Ливърпул срещу Нюкасъл

На фона на призивите към ФК Ливърпул да направи нови попълнения в халфовата линия, едно от новите им попълнения, играещо в халфовата линия, грабна най-много победители в последната минута срещу Нюкасъл Юнайтед на Анфийлд в сряда вечер.

Фабио Карвальо, който навърши 20 във вторник, се наслади на момент, който никога няма да забрави, отбелязвайки втория си гол в толкова мачове за клуба, към който се присъедини през лятото.

Това, че този мач беше печеливш в 98-ата минута, го направи още по-запомнящ се, тъй като предизвика бурни празненства около Анфийлд. Това беше освобождаване на емоции след разочароваща вечер, през която те се изправиха срещу добре организирания отбор на Нюкасъл.

Продължаващият разказ около Ливърпул това лято беше те да използват трансферния прозорец, който затваря в четвъртък, за да подпишат с играч в средата на линията, който да им помогне да предизвикат Манчестър Сити за титлата във Висшата лига.

Пристигнаха нови попълнения, най-вече уругваецът Дарвин Нунес, който стана най-скъпият централен нападател на клуба, когато се присъедини в началото на трансферния прозорец.

Останалите са били младежи. Младежи за старшия отбор, но не по-малко неопитни играчи.

Десният бек Калвин Рамзи, на 19, пристигна от Абърдийн, за да осигури резерв на Трент Александър-Арнолд, а Карвальо се присъедини от Фулъм за 6 милиона долара като универсален играч, който може да играе на множество атакуващи позиции.

Но нито един старши полузащитник не е пристигнал през трансферния прозорец… все още.

През по-голямата част от този мач срещу Нюкасъл изглеждаше, че Ливърпул ще загуби повече точки в началото на тази нова кампания.

Преди този мач в средата на седмицата те спечелиха само един от първите си четири мача за сезон 2022/23, макар и много категорично чрез поражение с 9-0 от Борнемут миналия уикенд.

Равенство 1-1, което този мач изглеждаше, че ще бъде, когато мачът наближи 90 минути, щеше да върне Ливърпул обратно в полукризисен режим. Победа с 2-1, независимо как е дошла – може би особено по начина, по който в крайна сметка дойде – прави нещата да изглеждат много по-розови.

Ливърпул завърши мача с двама млади играчи в атакуващите халфови позиции, като Карвальо зае мястото му заедно с 19-годишния Харви Елиът, който до този момент беше най-добрият играч на Ливърпул.

Но резервата Карвальо беше този, който открадна заглавията на "Анфийлд".

„Той вкара два пъти тази седмица – в последните два мача – и вчера беше неговият рожден ден, така че няма по-добра седмица“, каза Клоп за Карвальо на пресконференцията си след мача.

„Той е изключителен играч и талант. Наистина, много се радвам за него.

„Харви [Елиът] беше най-добрият играч на терена и Фабио реши мача. Това показва таланта на момчетата.”

Сега Ливърпул влиза в мърсисайдско дерби срещу Евертън в събота, с пет точки пред местните си съперници, вместо с три.

Клоп също така каза, че този мач е бил добра подготовка за типа битка, която ще очакват в дерби мач, и неговият млад халф Карвальо сега трябва да настоява за място в стартовите XNUMX.