Бордът на ФК Барселона „Иска повече“ от подложен на натиск Шави след поредните поражения

Акциите на треньора на ФК Барселона Шави Ернандес с президента Жоан Лапорта и неговия борд намаляват след спад в резултатите, според доклад, тъй като по-високите служители на клуба очакват повече от легендарния халф в дупката.

Шави беше „много разстроен“ от екипа си следвайки техните шокираща загуба с 1-0 от Алмерия в неделя.

„Ядосан съм, защото това беше възможност да стигнем до десет точки [ясно] и не я получихме,” каза той във връзка с надпреварата за титлата.

„Това беше златна възможност, тъй като Мадрид завърши наравно и изиграхме най-лошия мач в най-лошия момент от сезона.“

Първата победа на Алмерия в историята на клуба над Блауграна беше втората поредна загуба на гостите след отпадането от Лига Европа на Олд Трафорд срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък.

Според доклад от AS в понеделник сутринта търпението започва да се изчерпва с Шави, тъй като Лапорта започва да вижда, „че усилията, положени въз основа на [икономически] лостове и дълговете на клуба, засега нямат съответствие на терена”.

Барса ефективно ипотекира бъдещите телевизионни приходи на клуба, за да пръсне 158 милиона евро (166 милиона долара) за нови попълнения като Роберт Левандовски, Жул Кунде и Рафиня през лятото.

Тези играчи се радват на смесени богатства, откакто се присъединиха към клуба. Докато Левандовски и Кунде се надпреварваха от пистите, те, както и останалата част от отбора, срещнаха неравност в края на сезона, докато формата на Рафиня беше непостоянна.

Говори се, че резултатът на "Бернабеу" тази седмица допълнително ще определи популярността на Шави, която е в упадък.

В четвъртък Барса среща своя силен съперник Реал Мадрид там в първия мач от полуфиналите за Купата на Краля.

В приповдигнато настроение, след като победиха Ливърпул с 5-2 в Шампионската лига, Лос Бланкос нямаше да се радват на нищо повече от това да торпилират каталунците още по-навътре в бездната.

Въпреки че Купата на Краля се смята за по-ниска от Лигата, което е приоритет на Барса, загубата на лицето срещу Реал Мадрид няма да предвещава нищо добро за Шави.

Домашният дубъл трябва да бъде целта. Но ако Шави също се подхлъзне и пропилее преднината от седем точки в испанския първенство, той може да си отиде до лятото.