Изборът на екип на ФК Барселона може да бъде ключов за коригиране на лошата форма на Олд Трафорд срещу Манчестър Юнайтед

ФК Барселона ще се надява, че техният избор на екипировка за утрешния втори мач от плейофите на Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед е ключът към коригиране на лошата форма срещу Премиерпримерна ядрена програма
Гиганти от лигата на своя стадион "Олд Трафорд".

Барса и Червените дяволи влизат в решителния двубой след вълнуващото равенство 2-2 в първия мач на Камп Ноу миналата седмица.

И двете страни можеха да си тръгнат с предимство, но изравняването в 76-ата минута на Рафиня създаде това, което може да бъде още едно апетитно равенство в северозападна Англия.

Каталунците обаче едва ли имат най-добри резултати в „Театъра на мечтите“ и могат да се похвалят само с една победа там в европейските турнири.

Това се случи през 2018/2019 в първия мач от четвъртфиналите на Шампионската лига, където Люк Шоу си отбеляза автогол, отразявайки удара на легендарния нападател Луис Суарес.

Барса отиде в Каталуния с преднина от 1-0, а след това разби манкунианците с 3-0 у дома с гол на Лионел Меси и рядък удар на тогавашното рекордно подписване Филипе Коутиньо.

Сърцеразбито обаче трябваше да последва в домакинството на горчивия съперник на Юнайтед Ливърпул на полуфиналите. След като Барса спечели с 3-0 на Камп Ноу, след това те отстъпиха с 4-0 на Анфийлд, докато Скаузърс спечелиха турнира.

Юнайтед направи това след последната си среща на Олд Трафорд с Барса преди 2019 г., като спечели с 1-0 благодарение на усилията на Пол Скоулс в полуфинален реванш 2007/2008, след равенство 0-0 в Каталуния, след което победи Челси на финала на наказанията.

Две вълнуващи равенства се разиграха в Шампионската лига през 1994-1995 (2-2) и 1998-1999 (3-3) на емблематичния терен, но Юнайтед победи Блауграна с 3-0 през 1983-1984 в реванша от Равенство за Купата на носителите на купи.

Следователно рекордът на Барса на Олд Трафорд е 1-2-2, ако се напише като този на боксьор. Но като Mundo Deportivo изтъква,, техният избор на екипировка за утрешния сблъсък на титаните може да предвещава добро.

Досега през 2022/2023 те са непобедени със златната си трета фланелка като гост и могат да се похвалят, че са спечелили всеки един от седемте мача, които са излъчени. Шест от тях дойдоха в Ла Лига и бяха от съществено значение за преднина от осем точки в горната част на таблицата. Другият дойде срещу Куета в Купата на Краля, където Барса достига до полуфиналите срещу Реал Мадрид следващия месец.

Ако хората на Шави искат да запазят надеждите си за четворка живи, фланелката с карта на центъра на Барселона, вградена на фона, трябва да се окаже добра поличба.

Дори и да завърши наравно, Барса все още може да изпълни дузпи, тъй като правилото за головете като гост е отменено.