ФК Барселона потвърди контузията на Педри на фона на докладите за времевата рамка на отсъствието, което е сериозен удар за Шави

ФК Барселона потвърди контузия на звездния полузащитник Педри, което трябва да го извади от игра поне три седмици.

Испанският национал накуцука преди полувремето във вълнуващото равенство 2-2 в първия мач от плейофите на Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък и не успя да окаже влияние през 40-те минути, които игра.

Попитан за удара след мача, неговият треньор Шави Ернандес каза: „Той забеляза дискомфорт в квадрицепсите. Ще видим утре как е и какво ще кажат изследванията.”

В петък сутринта Барса пусна кратко съобщение в социалните мрежи изявление което разкри, че "тестовете, извършени тази сутрин, потвърдиха, че играчът на първия отбор Педри е получил нараняване на ректуса на бедрената кост на дясното бедро."

„Той не е на разположение и неговата еволюция ще определи неговата наличност“, добави клубът.

В английския си акаунт в Туитър Барса каза, че Педри "е наранил дясното си сухожилие".

Не е дадена точна дата кога Педри може да бъде отново на разположение, но СПОРТ вземания че числото '8' ще бъде извън игра поне три седмици, докато COPE го има до четири.

Това разбира се означава, че той ще пропусне реванша срещу Юнайтед на "Олд Трафорд" на 23 февруари, а след като Серхио Бускетс също се провали, а Гави беше наказан, халфовата линия на Барса е сериозно изтощена, за да започне един от най-големите им мачове за сезона.

Докато Рафиня изравни през второто полувреме, Барса беше затрупана в центъра на парка, докато Френки де Йонг се бореше да се справи с Премиерапримерна ядрена програма
Пресинг и интензивност на отбора в лигата.

Разиграването на Педри ще липсва не само на континента, но и в Ла Лига. При плътни победи с 1-0 и 2-1, пет от шестте му гола допринесоха за допълнителни 10 точки, тъй като Барса в момента води пред горчивия си съперник Реал Мадрид на върха с осем.

При условие, че възстановяването му върви по график, три седмици аут за Педри вероятно означават завръщане на 12 март за гостуване на Атлетик Клуб в Билбао.

Ако са четири седмици, той може, като Усман Дембеле, няма да се появяват отново до домакинската част на Ел Класико на 19 март, която може да реши надпреварата за титлата и дали Шави ще донесе на Барса първата им корона в най-високия дивизион от четири години.