Защитникът на ФК Барселона Жул Кунде „Много разочарован“ след поражението на Манчестър Юнайтед от Лига Европа

Защитникът на ФК Барселона Жул Кунде разкри, че се чувства „много разочарован“ от поражението на неговия отбор от Манчестър Юнайтед, тъй като „целта беше да спечелим Лига Европа“.

Каталунците отново се разбиха на континента преждевременно от lзагуби 2-1 от манкунианците на Олд Трафорд в четвъртък и 4-3 общо.

Говорейки след загубата в плейофа, финалистът от Световната купа настоя, че въпреки че резултатът е дошъл като разочарование, той не може да се нарече „провал“, защото неговият отбор се състезаваше.

„Бяха два много близки мача срещу един от най-добрите опоненти в най-добра форма“, каза Кунде в интервюто си след мача.

„Ние сме млад отбор, подобрихме се и ще продължим да растем. Трябва да направим една крачка напред и следващата година ще я спечелим“, зарече се той.

Предпочитайки да гледа на положителните страни, Кунде посочи доброто първо полувреме, което Blaugrana показа, където доминираха над своите домакини.

„Но през второто полувреме допуснахме твърде бързо и загубихме контрол. Трябва да отдадете на опонента дължимото, което заслужава“, каза той за Юнайтед, който „направи много трудно за нас“.

Kounde искаше да благодари на пътуващите Culers, които дойдоха да подкрепят отбора му, „защото усетихме духа им по време на играта.“

„Разочарован съм не само от съблекалнята, но и от тях, защото те заслужаваха квалификация“, добави Кунде.

С преднината на Барса с осем точки в горната част на таблицата благодарение на приноса на Кунде в отбранителна линия, която е допуснала само седем гола в 22 мача, фокусът сега се насочва отново към Ла Лига, където те посрещат Алмейра като гост в неделя.

Въпреки поредния катастрофален провал в Европа, Барса все още има два трофея, за които да се бори, докато стигне до полуфиналите на Купата на Краля.

На 2 март и 5 април те ще играят с горчивия съперник Реал Мадрид у дома и като гост за шанс да се изправят срещу Осасуна или Атлетик Клуб в решаващия мач.