Старши треньорът на ФК Барселона Шави се оплаква от „Много голямо разочарование“ след отпадането на Манчестър Юнайтед от Лига Европа

Старши треньорът на ФК Барселона Шави Ернандес се оплака за „много голямо разочарование“, претърпяно от неговия отбор, след като загуби с 2-1 в реванша от плейофите на Лига Европа срещу Манчестър Юнайтед в четвъртък.

Барса излезе напред рано благодарение на дузпа на Роберт Левандовски и като цяло бяха отлични през първото полувреме.

Във втората част от мача обаче те бяха тормозени от домакините, след което се поддадоха на два удара на бразилското дуо Фред и Антони, за да загубят с общ резултат 4-3.

„Мачовете в Европа се решават от малки детайли и ние не сме ги контролирали. Ето защо ние отпаднахме“, прие Шави в интервюто си след мача.

„Усещането е, че бяхме много по-добри от миналия сезон, но загубихме от Байерн [Мюнхен], Интер [Милано], Манчестър. Не сме се мерили. Трябва да се опитаме да бъдем по-конкурентоспособни и да направим важна самокритика, за да опитаме отново през следващия сезон“, каза Шави във връзка с новите неуспехи в Европа в Шампионската лига и по-ниския братовчед на Барса, който отпадна тази вечер.

„Жалко е, защото отборът показа лицето си и заслужаваше повече. Физически са много силни. Можехме да доминираме повече в мача“, разсъждава Шави, преди да се опита да погледне напред.

„Единственото положително нещо е, че в неделя вече имаме мач и трябва да се съсредоточим върху Алмерия и в четвъртък на полуфинала за купата.

„Остават две титли и искаме да ги спечелим, защото са много важни за клуба“, завърши той.

Докато каталунците се изправят срещу Алмерия като гост през уикенда в Ла Лига, където се радват на преднина от осем точки пред Реал Мадрид, два полуфинала в Копа дел Рей очакват срещу горчивите си съперници.

Както каза Шави, първият мач ще се играе на "Бернабеу" на 2 март, преди реваншът да е насрочен за 5 април на "Камп Ноу".

Барса не може да позволи тази неуспех да ги повлияе психически, в същото време Лос Бланкос ще бъдат подкрепени от ревящата победа с 5-2 над Ливърпул в първи мач от 16/XNUMX на Шампионската лига на Анфийлд в сряда.