Двете нови попълнения на ФК Барселона ще бъдат обявени през следващите няколко дни

Според съобщенията ФК Барселона ще обяви две нови попълнения през следващите няколко дни.

Победен с 2-0 у дома от Виляреал в последния си мач от друга кампания, която трябва да забрави, поражението на Камп Ноу, при което Блауграна освиркваше и подиграваха собствените си фенове през цялото време, подчерта, че необходимостта от подсилване преди следващия сезон е по-голяма от всякога.

В интервюто си след мача треньорът Шави Ернандес настоя, че клубът трябва да промени „много неща“, за да бъде конкурентоспособен, тъй като „не може да си позволи“ още един мандат без сребърни принадлежности като този, който току-що приключи.

Но също така е вярно, че Барса не може да си позволи да направи големи попълнения в скорошния отворен трансферен прозорец поради мрачното си финансово положение, поради което те ще гледат на свободни агенти с двойка, които ще бъдат обявени като нови подписвания в следващите дни, според СПОРТ.

Докато каталунците се отправят Down Under, за да играят приятелски мач срещу отбор на звездите от А-лигата в Сидни, пристигането на Франк Кеси и Андреас Кристенсен вече може да бъде разкрито.

Въпреки че двойката все още е обвързана съответно с Милан и Челси до 30 юни, се твърди, че дуото има договорени условия с Барса от доста време.

Увенчан като шампион от Серия А с италианците в неделя, тъй като те спечелиха първото си скудето от 11 години, Кеси ще добави така необходимата част към халфовата линия и ще осигури резерва на капитана ветерана Серхио Бускетс, ако не играе пред централата с като Педри и Гави и вероятно Френки де Йонг, ако холандецът не си тръгне.

Националът от Кот д'Ивоар беше жизнено важен за спечелването на титлата на Милан и отбеляза седем гола, като същевременно осигури асистенция с 2,900 минути, събрани в 39 мача.

Що се отнася до датския защитник Кристенсен, той изигра по-малко минути с 2,583 във Висшата лига, Шампионската лига и купата на Англия в 34 мача, но все пак ще кацне на Камп Ноу, за да подсили защитата, която изглежда ще загуби такива като Самюел Умтити, Клемент Ленглет и Оскар Мингеза, като същевременно могат да направят смяна на централния бек или десния бек.