Пет ключа за победата на ФК Барселона от Галатасарай в Лига Европа

След като не успя да свърши работата в Каталуния миналата седмица, ФК Барселона отново тръгва към бърлогата на лъвовете, за да победи континентален враг в собствения си участък в Лига Европа, ако искат да спечелят сребро този сезон.

Този път техни врагове са Галатасарай, който обещава да посрещне Blaugrana във враждебна среда и да направи всичко възможно, за да попречи на гигантите от Ла Лига да продължат към четвъртфиналите след безизходица 0-0 на Камп Ноу. Ако Барса помни уроците спорт подчертаха след 4-2 мач срещу Наполи в плейофите миналия месец, но това може да се окаже лесна работа за нощта.

Натискане и възстановяване на топката

Треньорът на първия отбор Шави Ернандес нареди на своите подопечни да задушат Наполи с натиск от първата минута и да не им позволят да изграждат играта. След това беше важно да се върне топката, като Барса я възстанови общо 53 пъти в продължение на 90 минути.

Намиране на най-добрата роля за Frenkie de Jong

Преди това холандецът беше сочен за поставяне на витрината на летния трансферен пазар, през последните седмици холандецът беше съживен под ръководството на Шави. Барса ще се нуждае от най-добрата версия на плеймейкъра, за да процъфтява обаче и ако той съвпадне с италианските си цифри от девет възстановени позиции, създадени шанса (три) и завърши 76 подавания с 93% точност, халфовата линия ще работи добре.

Шави дадоха почивка на Де Йонг за неделната победа с 4-0 над Осасуна в Ла Лига, което означава, че той влиза в тази отпочинал и в отлично физическо състояние.

Сила от крилата

Жорди Алба и Серхино Дест също бяха изключителни в Неапол, като бившият споменат испански национал отбеляза ранен гол, който даде на Барса инерция в равенството.

Тъй като Дани Алвес не е регистриран за състезанието, Дест може да се възползва от възможността да впечатли, докато Шави също ще търси хора като Адама Траоре и Усман Дембеле, за да извади баланса на домакините.

Ефективност пред целта

Барса беше клинична при последното си европейско гостуване. От общо 16 изстрела, които отправиха, шест бяха в целта, а четири завършиха като голове.

На Камп Ноу те също се насладиха на 16 удара срещу турците в първия мач, но ще трябва да бъдат много по-ефективни в тази среща, след като завършиха този конкретен мач без резултат за първи път от 93 дни.