Яростният Шави смъмри ФК Барселона на полувремето, но двете му „революции“ не проработиха срещу Галатасарай

Тройната смяна на Шави Ернандес на полувремето по време на домакинското равенство 0-0 на ФК Барселона срещу Галатасарай в последния мач от 16-ия мач на Лига Европа беше индикатор, че не всичко е наред на Камо Ноу.

ФК Барселона имаше своите шансове в началото, които не успяха да вземат с Феран Торес особено разточителен отново. Но след това те свалиха газта и загубиха интензивността, необходима, за да преодолеят силен враг, щастлив да играят за равенството и да се върнат на чисто в Турция, където сега Барса ще трябва да ги победи във враждебна среда, за да продължи напред четвъртфиналите.

Според Ел Chiringuito, Шави беше ядосан от своите обвинения по време на интервала и ги обвини, че им липсва концентрация и амбиция, които през последните седмици ги караха да се наслаждават на най-добрия си момент от сезона.

Треньорът се опита да направи общо две „революции“, които не успяха да повлияят. Първо беше бърникането му в състава, което някои може би са сметнали за ненужно, като се има предвид, че каталунците излизаха от поредица от четири победи, насочвайки се към този.

Серхино Дест, Ерик Гарсия, Нико Гонзалес, Адама Траоре, Мемфис Депай и Феран Торес бяха шест нови имена в титулярното XI, които не участваха от самото начало срещу Елче в Ла Лига през уикенда.

Колективно и поотделно обаче те оказаха малко въздействие с Нико, който беше твърде бавен с топката, закачен на полувремето, преди Депай, Феран и Адама по-късно да го последват до пейката.

Драстичната тройна смяна на Шави с участието на Жерар Пике, Серхио Бускетс и Усман Дембеле внесе малко повече плавност в играта на Барса. Но все пак не изглеждаха близо до гол, което накара тактика да представи Пиер-Емерик Обамеянг за Мемфис и Луук де Йонг за сметка на Адама.

На пълен работен ден Барса счупи нежелан рекорд, като остана без резултат за първи път от 93 дни и сега трябва да намери гърба на мрежата следващия четвъртък, освен ако не иска да запази чиста мрежа и след това да се отправи към дузпи пред буйна публика в Истанбул.