Голфърът Скоти Шефлър печели първи Мастърс, а Уудс завършва 47-и

Горна линия

Скоти Шефлър – номер 1 в класацията на голфър в света – разшири доминацията си, като спечели 86-ия годишен турнир Мастърс в неделя, надминавайки завършилия на второ място Рори Макилрой, като завърши турнира с 10 по-малко и спечели първата си победа в голямо първенство, докато петкратният победител Тайгър Уудс се бореше силно при завръщането си в спорта на непълен работен ден.

Ключови факти

Шефлър стана десетият най-млад победител в престижния турнир, вземайки първото си зелено яке на 25 години и десет месеца, четири години по-възрастен от Тайгър Уудс, когато спечели първия си Мастърс на 21-годишна възраст през 1997 г. – най-младият, който някога е правил то.

Въпреки късния стремеж на Макилрой в неделя да завърши седем под номиналната стойност, зеленото яке отново му избяга, не успявайки да спечели Мастърс в 14-ото си участие в турнира, въпреки че второто място в неделя беше най-доброто в кариерата за 32-годишния стар, който е спечелил поне веднъж на всеки друг голям голф турнир.

Колин Морикава, миналогодишният победител, завърши пети при четири под номинална стойност.

46-годишният Уудс завърши 47-и в турнира по-рано в неделя – един от най-лошите завършвания в кариерата му – но обеща да играе отново на British Open през юли.

Голям брой

2.7 милиона долара. Това е наградната сума, която Шефлър ще вземе от Националния голф клуб Augusta, най-големият дял от чантата от $15 милиона от Masters.

Основен фон

След като катастрофа с един автомобил през февруари 2021 г. го остави с тежки наранявания на краката, Уудс каза, че ще участва в турнири на непълно работно време. Masters тази седмица отбеляза първото му състезателно участие след Мастърс 2020 преди година и половина.

Какво да гледате

PGA Championship, следващият голям голф турнир, ще започне на 19 май в Southern Hills Country Club в Тулса, Оклахома. Откритото първенство на САЩ ще последва на 16 юни от Country Club в Бруклин, Масачузетс. След неделния Masters, Woods каза Sky Sports той не беше сигурен дали ще играе в някоя от предстоящите мейджъри, но потвърди, че ще играе на British Open през юли: „Това е любимото ми голф игрище в света“, каза Уудс за Old Course в Сейнт Андрюс, където ще се проведе British Open, „така че ще бъда там за това, но нещо между това не знам“.