Как Шави възнагради играчите на ФК Барселона за спечелването на специалното му предизвикателство чрез победата на Валенсия

Шави Ернандес награди играчите на своя ФК Барселона, след като спечелиха предизвикателство, което старши треньорът им постави пред победата над Валенсия с 1-0 в неделя.

Блауграна се биеше пред тълпа от 89,000 XNUMX зрители на Камп Ноу, докато Шави също гледаше от трибуните поради спиране.

Изглеждаше, че може би ги очакваше обикновен слънчев зимен следобед, след като Рафиня ги изведе напред в 15-та минута, когато завърши гениалната топка на Серхио Бускетс в наказателното поле с удар с глава.

Отново обаче каталунците се бориха да оползотворят шансовете си и Шави по-късно ги критикува, че не знаят как да убиват игри.

В началото на второто полувреме Роналд Араухо беше изгонен, тъй като беше последният човек, свалил Уго Дуро. Това доведе до напрегнати оставащи 35 минути, в които Барса трябваше да играе на заден крак за втория пореден мач след майсторската си класа в защита срещу Реал Мадрид на Бернабеу за първи полуфинален мач от Купата на Краля в четвъртък.

Барса спечели със същия резултат и там, 1-0, и въпреки че имаше своите оплаквания от стила на игра, показан и в двете срещи, Шави похвали силата на характера на своя отбор в сблъсъка в Ла Лига, който им даде преднина от 10 точки в върха на таблицата беше намален до девет, когато Мадрид завърши наравно срещу Бетис.

Шави също ще удържи на думата си и ще награди играчите си, след като спечелиха предизвикателство, което той им постави, като победиха Валенсия.

As AS разкрива в понеделник Шави направи вторник и сряда почивни дни, което означава, че ще имат общо 72 часа почивка от края на тренировката си този следобед и когато трябва да се явят отново на работа в четвъртък.

Мачът на Валенсия беше третиран като "финал" от Шави и неговите подопечни, като резултатът от мача в Мадрид на "Бенито Виламарин" в Севиля се казва, че е предизвикал вълнение в групата на играчите в Whatsapp, която беше бомбардирана с празнични емотикони и мемета.

Преднината от девет точки е най-голямата, с която Барса може да се похвали пред горчивите си съперници този сезон и ако спечелят срещу Атлетик Клуб и след това победят Лос Бланкос в Ел Класико на Камп Ноу на 19 март, дефицитът може да достигне до 12, което на практика връчва на Барса първата им титла в испанската първенство от 2019 г.

Шави отново показа страхотни умения за управление на хора тук, като възнагради своите играчи, но също така изпълни обещанието си, въпреки че не всичко е розово.