Джоуи Логано приема ролята на ветеран в шампионската битка

Джоуи Логано е само на 32 години, но той е ветеранското лице на четиримата пилоти, борещи се за шампионата от серията Nascar Cup тази неделя на Phoenix Raceway.

Логано е в своя 14-ти сезон на пълен работен ден във висшата дивизия на Наскар и се стреми да спечели втория си шампионат. Той не само е уверен в способността на своя отбор от Team Penske да спечели в неделя, но осъзнава, че има предимство пред шампиона от 2020 г. Чейс Елиът, Кристофър Бел и Рос Частейн.

„Мисля, че ще спечелим“, каза Логано, който затвърди мястото си в Чемпиъншип 4 с победа на Las Vegas Motor Speedway на 16 октомври. „Ние не празнуваме факта, че сме в Чемпиъншип 4. Искаме да празнуваме, когато станем шампиони.“

Логано е единственият пилот в Чемпиъншип 4, който е заключил мястото си за Финикс преди състезанието от миналия уикенд на Martinsville Speedway. Тримата му състезатели не знаеха дали ще се състезават за шампионския трофей, докато карираното знаме не се развя в неделя вечерта.

Предимството е на Logano. Той обясни.

„Веднага, в понеделник след Вегас, съставихме плана за това как ще спечелим (във Финикс)“, каза Логано. „Какви са онези неща, за които трябва да говорим през следващите две седмици и половина, за изпълнение на плана, който съставихме, как да направим нашата кола по-добра и да се уверим, че отборът е готов.“

Само 16 пилота са печелили две или повече шампионати от серията Nascar Cup, като последният успял това е Кайл Буш през 2019 г., който в момента е единственият пилот в областта с множество титли. Логано спечели шампионата си през 2018 г., но той вярва, че неговите 506 старта в кариерата са причината за разликата този път.

Тримата пилоти, които се състезават срещу Логано за шампионата, имат същия опит като него. Елиът има седем пълни сезона зад гърба си, Частейн има четири, а Бел има три.

Само преди осем години Логано беше младото, неопитно лице в шампионската битка. Той влизаше в първия си шампионат 4, след като години наред беше рекламиран като една от най-добрите перспективи в историята на спорта. Той дори спечели прякора „Нарязан хляб“ от члена на Залата на славата на Nascar Марк Мартин, защото беше най-доброто нещо, което някой някога е виждал в отделите за развитие.

На Логано бяха необходими няколко сезона и преминаване от Joe Gibbs Racing в Team Penske, за да затвърди статута си на първокласен състезател. Откакто се присъедини към Penske през 2013 г., Логано има 28 победи, включително Daytona 2015 през 500 г. Той спечели шест състезания с рекорд в кариерата си през 2015 г.

„Хубаво е да съм наоколо толкова дълго, колкото съм бил“, каза Логано. „Мога да използвам този опит в своя полза. Все още съм на 32 години. Това е хубаво място да бъдеш и това е уникално място. Няма друг състезател, който да има толкова много обиколки като мен и да е сравнително млад. Това е нещо, което да използваме в наша полза този уикенд.”

Тази година Логано има три победи (Дарлингтън, Гейтуей и Вегас) зад гърба си и 16 топ 10. Това беше само средна година за шампиона от 2018 г., който имаше среден резултат от 10.7 през този сезон.

Докато Logano се подготвя за последното състезание за годината, той използва документалните сериали за Nascar на USA Network Състезание за шампионата да научи за връстниците си.

„За мен е интересно дори като състезател, седейки и гледайки го“, каза Логано. „Мога да видя как моите състезатели се подготвят за състезание и какъв е техният седмичен живот. Беше интересно да се види.

„Не знам дали има нещо, което ще използвам срещу тях, но е интересно да видя колко различни са животите ни. Работата ни е една и съща, но животът ни не може да бъде по-различен.”

И на всичкото отгоре, Логано е толкова уверен в надеждите си за титлата, че вече мисли как може да купонясва още по-здраво, отколкото след първото си първенство.

Логано каза: „Надяваме се, че ще е също толкова добре втория път.“

Шампионската надпревара на Nascar във Финикс започва в неделя, 6 ноември в 3:XNUMX ET. на NBC.