Ювентус победи Болоня, но гостуването на Милан следващата седмица се очертава много

Натискът около Ювентус нарастваше по време на международната пауза, а гостуването на Болоня в Торино в неделя беше първият път, когато "бианконерите" имаха шанс истински да отговорят на критиките и злобата, които се изсипваха върху тях през последните две седмици.

Преди вътрешният футбол да спре за последния интервал, хората на Макс Алегри бяха загубили от новите момчета на Серия А Монца, резултат, който ги накара да бъдат критикувани от медиите и собствените им привърженици, тъй като тази предишна колона обяснено.

Това означаваше, че те са спечелили само два пъти в първите седем кръга на лигата, докато страната също е загубила и двете си УЕФАEFA
Мачове от Шампионска лига за първи път в историята на клуба.

За да влошат нещата, ултрагрупите на Юве бяха разгневени от действията на Леонардо Бонучи в Монца, клубният капитан принуди съотборниците си да отидат в секцията за гости и да се „извинят“ за представянето си.

„Бонучи никога не е бил лидер и никога няма да бъде: нито в Тревизо, нито в Пиза, нито в Бари, нито в Милан и със сигурност не в Ювентус“, гласи изявление на Ultra групите (h/t Football Italia).

„Да вземеш професионални играчи като жертвени агнета да се взират в Curva, докато получават подигравки и обиди, давайки легитимност на протестите само месец след началото на сезона, е ПРОСТО АБСУРДНО. Единственият резултат може да бъде създаването на слаб екип, който е натежал от негативизъм и комплекс на жертва.

„Това е точно обратното на това, което е необходимо в този спорт. Вие нанасяте вреда на вашите съотборници и отбор повече от всеки некомпетентен треньор или директор.”

Имайки предвид всички тези фактори, не беше изненада да видим огромен брой празни места на стадион Ювентус в неделя, като официалната публика беше само 34,662 41,507 зрители на място с капацитет от XNUMX XNUMX.

Въпреки това, още от началния удар срещу Болоня, беше ясно, че отборът е решен да подобри нещата на терена, играейки с позитивност и решителност, които забележимо липсваха в предишните мачове.

Оживеното първо полувреме беше прекъснато от бърза контраатака в 24-ата минута, при която Душан Влахович отбеляза първия гол на сънародника си Филип Костич за Ювентус и изстреля бианконерите в преднина от 1-0.

Отне само 15 минути от второто полувреме на Юве да удвои това предимство, този път страхотна работа от Костич, Мануел Локатели и Уестън Маккени, давайки възможност на Влахович да успее да успее.

Аркадиуш Милик направи 3-0 само няколко минути по-късно, но все пак бианконерите се втурнаха напред, без да искат да се задоволят с резултат в нито един момент. Това беше голяма промяна в манталитета, който показаха, откакто Алегри се завърна преди малко повече от 18 месеца, и показа точно на какво е способен този отбор, когато играе с намерение и интензивност.

Тези качества са толкова очевидно отсъствали в този отбор толкова дълго време и да ги виждаме толкова твърдо в контрола – дори с ключови играчи като Пол Погба, Федерико Киеза и Анхел Ди Мария, всички липсващи поради контузия – предвещава добро бъдеще.

Разбира се, трябва да се помни, че това беше само Болоня, отбор, който се намира една точка над зоната на изпадащите и който беше ужасно слаб от известно време преди това последно поражение.

Но след като Юве бяха държани на равенства от Салернитана и Сампдория, преди да загубят от Монца, те отчаяно се нуждаеха от положителен резултат и шефът Макс Алегри със сигурност не се увличаше.

„Не бяхме печелили от месец, така че беше добре да имаме ясна и убедителна победа,“ треньорът каза на DAZN малко след последния съдийски сигнал. „Сега трябва да запазим нисък профил, не забравяйте, че все още сме много назад и най-вече трябва да върнем нашата Шампионска лига на правилния път.“

Мач срещу Макаби Хайфа в средата на седмицата ще им позволи да направят точно това и след загубата от ПСЖ и Бенфика трябва да се разглежда като задължителен мач. След това идва следващата събота много по-труден тест, Юве пътува до Сан Сиро, където ще се изправи срещу шампиона от Серия А Милан.

Това е мач, който ще покаже дали Ювентус, който видяхме в неделя, е истинско и осезаемо подобрение, или просто е отбор с отлични играчи, който изпраща сериозно по-слаб съперник.

Голяма седмица очаква Старата госпожа, време е да разберем дали е готова за своя близък план.