Кемба Уокър връща времето назад в първия старт с Далас Маверикс

Далас Маверикс залагаха, когато подписаха с Кемба Уокър в края на ноември. Бившият четирикратен участник в Мача на звездите, с история на контузии в коляното, беше аут от лигата. Но Далас отчаяно се нуждаеше от допълнителен пойнтгард и Уокър беше на разположение.

Събота вечер в Кливланд, във втората вечер от двубой с трима титуляри, Уокър получи първата си реална възможност да играе. Докато Маверикс останаха кратки при загуба със 100-99 продължения от Кавалиърс, Уокър започна мача, изигра значителни минути и показа проблясъци на гарда, какъвто някога беше.

„Чувствах се доста добре. Ще видим как ще се чувствам утре“, каза Уокър пред медиите след мача. "Мина много време. Чувствах се много добре там, наистина добре.”

Уокър караше Маверикс цяла нощ, като игра почти 42 минути. Той завърши вечерта с рекордните за мача 32 точки, пет борби и седем асистенции, като същевременно отбеляза 12 от 25-те си удара. Най-големият му удар в мача дойде с 3.5 секунди оставащи в четвъртата четвърт, като Далас изоставаше с две.

С центъра на Кавалиърс Джарет Алън, който го пазеше от дясното крило, Уокър направи няколко кросоувър дрибъла и лесно се размина с Алън. Той имаше чист път към ръба в този момент и хвърли топката, за да изравни играта при 96. Кофата му в крайна сметка щеше да доведе до продължения.

„Мислех, че Кемба свърши невероятна работа, управлявайки атаката, въвличайки момчета, оказвайки натиск върху защитата им“, каза старши треньорът на Маверикс Джейсън Кид. „Той имаше топката късно, стигна до линията за наказателни удари.“

Преди събота вечерта Уокър се появи само в два мача, откакто се присъедини към Маверикс, като изигра общо малко повече от 32 минути и отбеляза 14 точки. Неговият изблик от 32 точки беше най-многото, което той отбеляза в мач от 23 декември 2021 г., когато загуби 44 точки срещу Вашингтон Уизърдс като член на Ню Йорк Никс.

„Наистина просто правя това, което ме помолят“, каза Уокър. „За това съм тук, за да изпълня всяка роля, която имат нужда от мен. Всеки път, когато името ми се казва, просто се опитвам да бъда готов.

Уокър беше готов в събота вечер. Дали представянето му е достатъчно, за да гарантира повече време за игра, остава на Кид да реши, но поне за една вечер Уокър успя да върне часовника назад, да направи ослепително представяне и да направи така, че хазартът на Маверикс да изглежда заслужаващ риска.