Аржентина на Меси загуби от Саудитска Арабия шокиращо

Горна линия

Саудитска Арабия победи водената от Лионел Меси Аржентина с 2-1 в мача на откриването на двете страни на Световното първенство през 2022 г. в Катар във вторник, в най-голямото разочарование на събитието досега, поставяйки един от фаворитите на турнира в реална опасност от ранно излизане.

Ключови факти

Отборът на Саудитска Арабия успя да осигури историческа победа, след като нападателят Салех Алшехри и крилото Салем Алдавсари отбелязаха един след друг голове в рамките на пет минути в началото на второто полувреме.

Капитанът на Аржентина Меси изведе отбора си напред 10 минути в началото на мача, отбелязвайки от дузпа, след като отборът на Саудитска Арабия допусна фаул в наказателното поле.

Въпреки че поддържаха почти 70% от притежанието на топката през целия мач, Аржентина беше наказана за това, че не успя да пробие саудитската защита.

Надеждите на Меси най-накрая да си осигури световно първенство сега се основават на способността на отбора му да отбележи победи срещу Мексико и Полша, другите два члена на неговата група, които са класирани много по-високо от Саудитска Арабия.

Голям брой

36. Това е броят мачове, в които Аржентина е останала непобедена преди шокиращата си загуба във вторник. Поражението означава, че Аржентина изостава на едно място от световния рекорд на Италия от 37 мача без загуба на тръс.

Основен фон

Световната купа е единственият голям трофей, който е убегнал Меси, който е смятан за най-великия футболист на своето поколение заедно с португалската суперзвезда Кристиано Роналдо. С дълга серия без загуба и съживения Меси начело, Аржентина влезе в турнира като един от фаворитите за победа. Загубата от Саудитска Арабия вероятно ще върне спомените от Световното първенство през 1990 г., където защитаващият световен шампион Аржентина, тогава воден от Диего Марадона, беше изумен от победата на Камерун с 1-0 над тях в първия им мач от турнира.

Оценка на Forbes

С доход от $130 милиона тази година Лионел Меси беше най-добре класираният играч на Forbes " списък с най-добре платените спортисти на 2022.

Допълнителна информация

Саудитска Арабия изуми Меси и Аржентина в един от най-големите шокове в историята на Световното първенство (ESPN)