Минесота Викингс правят 5 поредни победи, но графикът става много по-труден

Изглеждаше, че това ще бъде лесен мач за Викингите, тъй като те бяха домакини на отбор на Аризона Кардиналс, който имаше 3-4 и имаше една от най-меките защити в лигата.

Аризона беше дал 176 точки и изглеждаше, че бягащият Далвин Кук и Джъстин Джеферсън ще успеят да излязат свободно и лесно във второто ниво.

Да, присъствието на куотърбека с големи пари Кайлър Мъри и неговите Достигнат таван от $12.6 милиона и дори по-големият уайд приемник ДеАндре Хопкинс и неговият капитал от $15.7 милиона означаваше, че защитата ще бъде тествана. Въпреки това, нямаше причина да мислим, че викингите не могат да надвият този противник с относителна лекота.

Още един фактор привлече вниманието на викингите и техните фенове. Кардиналите не бяха побеждавали викингите в Минесота от 1977 г., когато Джими Картър беше президент. Кардиналите все още наричаха Сейнт Луис дом и този мач се игра на открито на стария стадион Метрополитън. Бъд Грант все още беше старши треньор на лилавите, докато куотърбек мачът в тази победа на Кардиналс с 27-7 беше Фран Таркентън срещу Джим Харт.

Това беше много отдавна и версията на Cardinals от 2022 г. даде на викингите всичко, което искаха за 60 минути. Викингите обаче се възползваха от две прихващания на Мъри и приглушен удар, който се превърна в възстановяване на Минесота и стигнаха до победа с 34-26.

Викингите се завърнаха от прощалната си седмица, за да направят това, което са правили редовно през първата година на Кевин О'Конъл като главен треньор на НФЛ. Те не играят доминиращ футбол, но правят достатъчно, за да стигнат до победата. Този отбор с 6-1 е твърдо на първо място в NFC North и спечели пет поредни мача след загубата си през седмица 2 от непобедения Philadelphia Eagles.

О'Конъл проповядва, че неговият отбор прави малките неща, които водят до победа, като контролира последните минути на първото полувреме, изпълнява добре в играта с крак и стои далеч от скъпите дузпи. Викингите се провалиха във всички тези области срещу Аризона, но все пак успяха да стигнат до победата.

Викингите бяха по-добрият отбор в началото, но Мъри хвърли пас от 6 ярда на Хопкинс с 47 секунди до края на първото полувреме. Placekicker Грег Джоузеф имаше дълъг опит за гол от игра, блокиран в последната игра на полувремето, и по-важното, пропусна допълнителна точка в четвъртата четвърт, която щеше да даде на викингите преднина от два резултата. Те също бяха повикани за 10 дузпи, които доведоха до 86 ярда загуби.

Успехът на Минесота в червената зона обаче им позволи да преодолеят тези недостатъци. Те отбелязаха във всичките пет възможности за червена зона срещу Аризона, включително 17-ярдов пробег на Kirk Cousins ​​TD, за да започне отбелязването на голове.

Графикът става много по-труден, започвайки с мача им от седмица 9 във Вашингтон, и техните слабости в защитата със сигурност ще бъдат тествани – ако не бъдат разкрити.

След като се изправят срещу командирите, викингите пътуват до Бъфало, приемат Каубоите и следват това с домакински мачове срещу Пейтриътс и Джетс.

Този участък от графика ще бъде предизвикателство, поне в сравнение с това, с което са се сблъскали до този момент от сезона. Това ще изисква от викингите да контролират часовника в края на първото полувреме и началото на второто, да покажат подобрение в играта с удари и да избегнат дузпите, които причиниха толкова много проблеми срещу Аризона.

Печелившата формула за О'Конъл е установена и екипът му се е присъединил напълно. Те не успяха да следват предписания маршрут срещу кардиналите и все пак спечелиха.

Въпросът е да се върнат към сценария за следващите пет седмици и да се възползват от всяка почивка, която получават, за да останат отбор на първо място – и такъв с големи стремежи след сезона.