Minnesota Vikings използват Late Surge, за да спечелят 6-та поредна победа

Минесота Викингс играха един от най-невдъхновените си футболни мачове за сезона. Но в последната четвърт, изправени пред пасив от 10 точки и една от най-безмилостните защити, които отборът е виждал тази година, викингите обърнаха нещата, бориха се сърцато и спечелиха шестия си пореден мач.

Завръщането се отличава с умопомрачително прихващане и рязък ретур от Харисън Смит, превъзходно улавяне на тъчдаун от рънингбек Далвин Кук и известно лидерство от Кърк Казънс. Той също беше оглавен от острото управление на играта от Кевин О'Конъл, който се противопостави на дългогодишния футболен принцип, че не се отнемат точки от дъската – особено точките за зелена светлина във финалните етапи на играта.

И все пак, точно това направи О'Конъл и това беше нещо повече от просто смело решение. Това беше правилното нещо.

Казънс хвърли непълен пас при първото разиграване след двуминутното предупреждение, давайки 4 на викингитеth-и-гол на Вашингтон 4 с равен резултат 17-17. Въпреки че беше лесно решение да изпратим placekicker Грег Джоузеф, за да опита гол от 22 ярда за лидерство, командирите бяха маркирани за ненужна грубост в играта.

Това означаваше, че викингите имаха първи даун и можеха да изтекат времето извън часовника – но трябваше да отнемат точките за зелена светлина от дъската. Уошингтън имаше само един тайм аут, така че Джоузеф в крайна сметка рита втория си гол от игра с 16 оставащи секунди. Той вкара гол от 28 ярда само за 12 секунди до края.

Командирите изиграха една игра и не успяха да излязат извън границите, давайки на Викингите победа с 20-17 и рекорд 7-1, който им даде огромна преднина от 4 1/2 мача пред Пакърс и Беърс в NFC North.

Преди последната четвърт отборът на О'Конъл изглеждаше като сомнамбулизъм. Казънс беше хвърлил TD пас към Джъстин Джеферсън при откриването на притежанието, но офанзивата на Минесота беше замряла през по-голямата част от играта. Устремният пас на Вашингтон регистрира чиста победа над офанзивната линия на Минесота и Казънс изглеждаше в режим на оцеляване през голяма част от играта.

Той бе хвърлил интерсепция в края на първото полувреме, което попречи на опит за гол от игра, а предната седмица на Вашингтон го наказа с няколко големи попадения. Той завърши играта, като изпълни 20 от 40 подавания за 265 ярда с чифт TD подавания.

„Намираме начини да спечелим“, каза Казънс. „Ние продължаваме да се мъчим и продължаваме да се опитваме да ги извадим.“

О'Конъл оцени, че Казънс се появи в късните етапи, след като беше изправен пред грубо отношение през второто полувреме.

„За нашия QB да стои там и да бъде в най-добрата си форма, когато наистина имаме нужда от него“, каза Кевин О'Конъл, „не мисля, че това е съвпадение.“

Казънс получи доста подкрепа от новия си стегнат край TJ Hockenson. Бившият лъв хвана девет паса за 70 ярда, а най-големият му улов беше прием от 10 ярда, който постави победния гол от игра на Джоузеф.

Викингите намираха начини да спечелят и това е нещо хубаво. Но начинът, по който го направиха срещу командирите, може да е най-положителното развитие този сезон. Те отказаха да приемат, че поражението е неизбежно и се бориха да изкопаят дупка.

Вашингтон може и да не е елитен отбор, но те са здрави, физически и имаха импулса на серия от 3 победи. Те не предадоха играта. Викингите просто го взеха.

Сега предизвикателството идва в срещата с двама изключителни противници в Бъфало и Далас. Това ще бъде много по-трудна задача, но победата срещу Commanders показа, че са готови да отвърнат, когато мачът е на линия.

Това не беше така в нито една от последните две години и това дава истинска надежда, че стартът със 7-1 не е просто мираж.