Мароко побеждава Португалия и става първата африканска или арабска страна, която се класира за полуфиналите

Горна линия

Мароко се класира за полуфиналите на Световното първенство в събота, побеждавайки Португалия с 1-0 и ставайки първата арабска и африканска страна, която успява да стигне до осминафиналите в историята на турнира.

Ключови факти

Юсеф Ен-Несири от Мароко вкара единствения гол в мача, засичайки с глава центриране на Яхя Атият Аллах в 42-ата минута.

Мароко, който постигна още една шокираща победа над Испания на четвъртфиналите миналата седмица, издържа срещу Португалия, дори когато неговият звезден нападател Кристиано Роналдо влезе в мача точно след полувремето - той беше пренебрегнат от предишните два мача на отбора.

Мароко също беше принуден да намали с един човек в последните минути на играта, след като Уалид Чедира получи червен картон в третата минута на добавеното време, след като получи два жълти картона в рамките на минути един от друг.

След победата на отбора феновете празнуваха със знамена не само на Мароко, но и на Палестина и страната домакин Катар.

Допирателна

Селекционерът на Португалия Фернандо Сантуш пейка Роналдо в началото на мача, казвайки, че „няма проблем с нашия капитан“ и че „няма проблем с моето решение“. След доминиращата победа на отбора с 6-1 над Швейцария в осмия финал по-рано тази седмица, Роналдо, 37-годишната бивша звезда на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, поздрави своите съотборници в Instagram пускат, наричайки победата си „луксозна изложба на екип, пълен с талант и младост“—въпреки че видео кадри от мача го хванах да изглежда видимо разочарован, казвайки, „той бърза да ме смени“. Заместникът на Роналдо, 21-годишният Гонсало Рамос, отбеляза хеттрик при победата на Португалия над Швейцария.

Какво да гледате

Защитаващият титлата си Франция се изправя срещу съперника си Англия във финалния мач от четвъртфиналите в 2:XNUMX ET в събота, като победителят се изправя срещу Мароко на полуфиналите в сряда. Аржентина, който успя с малко в четвъртфиналния си мач срещу Холандия в петък, след като холандският отбор наложи продължения, ще играе Хърватия, който спечели мача си срещу Бразилия – отбор, предпочитан за спечелването на турнира – в другия полуфинален мач от Световното първенство във вторник. Финалът между победителите от тези мачове е насрочен за неделя, 18 декември.

Допълнителна информация

Шокиращо на Световното първенство: Хърватия нокаутира фаворита Бразилия, въпреки че Неймар изравни рекорда за голове на Пеле (Forbes)

Въздишка на облекчение: Аржентина оцеля след зашеметяващото завръщане на Холандия, за да стигне до полуфиналите на Световното първенство (Forbes)

Какво да гледате във финалната част от Световната купа: Последната битка на Меси, Неймар срещу Пеле, бягането на Мароко за вековете и още (Forbes)