Нов рекорд за посещаемост на плейофите на NWSL, поставен два пъти в една вечер

В неделя шест отбора напреднаха в следсезона на Националната женска футболна лига за първи път в историята на лигата. Хюстън и Сан Диего бяха домакини на четвъртфиналните мачове в неделя вечерта и двамата поставиха рекорд за плейофи за всички времена в същата вечер.

Феновете на Хюстън се появяват в рекорден брой

Четвъртият поставен Houston Dash беше домакин на шестия поставен KC Current на PNC Stadium за начален мач от 4:00 ч. централно време. Феновете в Тексас и извън него възнаградиха и двата клуба, като продадоха мача. NWSL съобщи публиката на Хюстън достигна 21,284 XNUMX фенове, разпродаден мач и нов рекорд за посещаемост на лигата.

Хюстън допусна гол от Канзас Сити рано, преди полузащитникът Софи Шмид да отбележи първия гол в историята на плейофите на Даш. KC Current отбелязаха в 10-ата минута на добавеното време, за да се класират на полуфиналите срещу OL Reign. Полуфиналната игра на Lumen Field в Сиатъл, Вашингтон, ще започне в 7:30 ч. Източно време в неделя, 23 октомври, по CBS Sports Network.

Миналата седмица Dash обявиха, че са продали над 14,000 XNUMX билета които вече надхвърлиха предишния им рекорд за посещаемост у дома от 13,025 12, поставен на 2015 юли XNUMX г. срещу Чикаго Ред Старс.

Нападателят на Канзас Сити Текущ Ло'о ЛаБонта отбеляза в началото на първите пет минути, за да изведе гостите напред. Полузащитникът на Хюстън Софи Шмид изведе домакините на таблото в 27-ата минута. Кейт Дел Фава отбеляза в 10-ата минута на добавеното време, за да осигури победата на Канзас Сити като гост.

The Current преминаха към полуфиналите срещу победителите от NWSL Shield и топ поставения OL Reign. Полуфиналната игра на Lumen Field в Сиатъл, Вашингтон, ще започне в 7:30 ч. Източно време в неделя, 23 октомври, по CBS Sports Network.

ПОВЕЧЕ ОТ ФОРБИКомисарят на NWSL обсъжда доклада на Йейтс на Световния спортен конгрес на SBJ

San Diego Wave Вземете титлата NWSL Attendance

Междувременно третият поставен Сан Диего Уейв беше домакин на шестия поставен Чикаго Ред Старс на западния бряг. Вълната надмина неделния рекорд на Хюстън с публика от 26,215 32,000 фенове у дома. В първия си сезон Сан Диего държи рекорда за посещаемост на плейофите и редовния сезон (17 XNUMX, поставени на XNUMX септември).

Подобно на мача в Хюстън, вълната започна отзад, след като нападателят на Чикаго Юки Нагасато откри резултата. Емили ван Егмонд вкара изравнителния гол за Сан Диего в 67-ата минута и Победител в Златната обувка на NWSL за 2022 г Алекс Морган вкара победния гол 20 минути след добавеното време.

Morgan and the Wave сега напредват към полуфиналите срещу втория поставен отбор на Портланд Торнс в неделя, 23 октомври, в 5:00 ч. Източно време по CBS Sports Network.