Усман Дембеле се съмнява за Ел Класико след докладваното бавно възстановяване

Нападателят на ФК Барселона Усман Дембеле се съмнява дали ще се завърне за частта от Ел Класико срещу Реал Мадрид на 19 март, след като беше съобщено, че възстановяването му от контузия напредва по-бавно от очакваното.

Номерът "7" е извън терена от 28 януари, когато се измъкна с удар в бедрото в 26-та минута на Жирона в Ла Лига и беше заменен от евентуалния голмайстор Педри при победата с 1-0.

Първоначално беше съобщено, че французинът може да отсъства от игра пет седмици, които ще станат шест, ако се завърне за неделното гостуване в Атлетик Клуб в Билбао.

Доклади от AS в понеделник каза, че Педри, който също се опитва да преодолее собствения си удар на бедрото, също може да отиде до Сан Мамес и да получи 20-25 минутно камео към края на мача.

Към двойката в списъка с контузени се присъединява Робърт Левандовски, и докато и тримата мъже бяха колективно насочени към дон Блауграна още веднъж за Класико на 19 март в Ла Лига, което може да реши надпреварата за титлата, RAC1 намлява Mundo Deportivo иск че Дембеле е съмнителен и за този мач.

RAC1 казва че възстановяването на Дембеле върви по-бавно, отколкото се очакваше първоначално, като Барса предпочита да действа предпазливо.

Докато Дембеле определено е изключен за срещата на Атлетик Клуб, участието му срещу Мадрид също вече не е сигурно.

Ако Дембеле наистина не успее да попадне в списъка с отборите за Ел Класико, той може да използва международната пауза за допълнителна почивка и след това най-накрая да се завърне срещу Елче в първенството на 1 април.

Няколко дни по-късно Барса отново се изправя срещу Мадрид в един от най-големите си мачове за сезона и ще се опита да ги задържи в безизходица или да ги победи още веднъж в полуфиналния реванш за Купата на Краля, като се има предвид предимството от 1-0, спечелено в Бернабеу миналата седмица в първата среща.

В отсъствието на Дембеле Рафиня и Феран Торес бяха изпробвани от Шави по крилата до смесени резултати.

В неделя обаче Рафиня вкара единствения гол в мача срещу Валенсия, който изстреля Барса до преднина от девет точки на върха на таблицата.