Сдвояването на Лука Дончич и Кайри Ървинг може да бъде „смъртоносно“ за нападението на Маверикс

Далас Маверикс се завръщат у дома, за да изиграят последния си мач в American Airlines Center преди паузата за мача на звездите в НБА след изпълнено със събития пет мача пътуване по Западния бряг. Далас завърши пътуването със загуби, но спечели трите си средни игри. Но пътуването включваше много повече от победи и загуби.

Далас разменен за осемкратния пойнтгард в Мача на звездите Кайри Ървинг преди седмица. Отборът не само добави Ървинг, но и видя завръщането на Лука Дончич в състава, след като пропусна четири мача с контузия на дясната пета. Отборът и феновете се надяват, че двойката Дончич и Ървинг ще донесе дивиденти след сезона.

„Това е само първият ни мач заедно, но мисля, че е толкова забавно да играеш с този човек“, каза Дончич за играта с Ървинг, след като Маверикс паднаха от Сакраменто Кингс в продълженията в събота вечер, 133-128. „Той е невероятен баскетболист. Мисля, че ще бъде наистина забавно. Днес, първият мач, също беше много забавно.”

Дончич вкара 27 точки при 55% стрелба при загубата. Той също имаше девет борби и пет асистенции за 41 минути. Ървинг поведе Маверикс с 28 точки при 52.4% стрелба, като същевременно взе седем борби и направи седем асистенции за 42 минути.

В трите си мача с Маверикс Ървинг отбелязва средно 25.7 точки при 48.1% стрелба, 4.7 борби, 7.3 асистенции и отнета топка за 38 минути на мач.

„Радвам се, че го отстранихме“, каза Ървинг за споделянето на пода с Дончич за първи път. „Но докато бях там, се чувствах наистина специално от гледна точка на възможностите, които имахме и от двата края на залата наистина да се учим един от друг и просто да придобием малко повече увереност.“

Новото динамично дуо на Далас ще има още два мача – у дома срещу Минесота Тимбъруулвс и навън срещу Денвър Нъгетс – за да изгради повече доверие на терена, преди и двамата да се подготвят за Мача на звездите този уикенд. След това е последният етап от редовния сезон.

В момента Маверикс се намират на четвърто място в непрекъснато променящото се класиране на Западната конференция с рекорд 31-27. Далас изостава с два мача от Кингс за третото място и с 2.5 мача пред Оклахома Сити Тъндър, който е десетият поставен и държи последното място за игра. Юта Джаз, които в момента са извън плейофната картина, са три мача назад от Маверикс.

За да спечели малко разделяне, Далас трябва да започне да трупа победи. Старши треньорът Джейсън Кид хареса това, което видя от новото си задно поле в първия му мач. Той се надява, че Дончич и Ървинг ще могат да се развиват заедно и да добавят нов слой офанзивна мощ към атаката на отбора.

„Беше гладко; това е баскетбол“, каза Кид. „Мислех, че тези двамата свършиха невероятна работа – и двамата вдигнаха топката, и двамата играха без топка. Сега е само въпрос на получаване на минути и възможност да видите кои места харесват или от които им е много удобно да играят. Мисля, че пик-ен-ролът с тези двамата ще бъде много добър за нас.”

Добавянето на Ървинг ефективно поднови сезона на Маверикс. Далас вече има втори мач на звездите заедно със своята суперзвезда и може би все още се стреми да привлече допълнителна помощ на пазара за изкупуване. Техните усилия за преоборудване поставят отбора потенциално готов за още един дълбок плейоф.

„Това все още е процес на учене, но мисля, че това може да бъде наистина смъртоносно за нас“, каза Дончич за играта на двама с Ървинг. „Мисля, че е трудно да пазя и двама ни. Така че ще има по-малко дубли и просто ще се захващаме за работа.“