Оценки на играчите и какво научихме

ФК Барселона измина осем точки пред Реал Мадрид на върха в Ла Лига, след като победи Севиля с 3-0 на Камп Ноу в неделя вечерта благодарение на голове на Жорди Алба, Гави и Рафиня.

Ето някои оценки на играчите и какво научихме от равенството.

Марк-Андре Тер Стеген

Нямаше почти нищо за правене през по-голямата част от играта, освен че беше нащрек при няколко контраатаки, които не доведоха до нищо, и трябваше да поднови играта на Барса, когато топката му беше върната обратно. Беше едва тестван от късен удар с глава, след като Барса вече беше доста напред. 7

Джорди Алба

Вкара прекрасна топка за Рафиня, след като Бускетс беше изведен и пое капитанската лента. След четвърт час той нямаше късмет да не намери Левандовски в наказателното поле със защитено центриране и друга негова топка заплашваше от получения корнер. Потуши опасно движение около 35-та минута, когато изглеждаше изложен на риск от извеждане от централна топка отдясно на Севиля. Едно от късните му центрирания през първото полувреме беше почти автогол на Неманя Гудел и той напълно заслужи откриването си около часа. Осигури асистенция за Рафиня и ще даде на Алехандро Балде много позиционно съперничество в това представяне. 9 – ЧОВЕК НА МАЧА

Андреас Кристенсен

Още едно добро представяне от датчанина, който винаги е хладнокръвен и спокоен. Помогна да спести потенциалното изчервяване на Педри, когато „8“ загуби топката в средата на терена през първото полувреме. 8

Роналд Арауджо

Близо с глава от корнер в 17-та минута. Проследяваше добре, за да блокира опасно подаване на Севиля през наказателното поле наближаващо полувремето, въпреки че бе вдигнат флаг за засада. Получих аплодисменти за двоен удар с глава срещу Иван Ракитич. Излезе за второто полувреме, въпреки че претърпя неприятен удар и беше силен до края. 8

Жул Краун

Играта отдясно позволява на французина да върви напред и да бъде авантюристичен. Той беше архитектът на един от най-обещаващите ходове на Барса през първото полувреме, свързващ се добре с Рафиня, но Левандовски беше твърде бавен, опитвайки се да приведе Гави в действие. Намери Рафиня с дългата лобирана топка, която му позволи да постави Гави. 8

Серхио Бускетс

Изведен рано за Франк Кеси след неприятен ранен фаул, така че нямаше достатъчно време да повлияе на мача. Да се ​​надяваме, че ударът му не е твърде сериозен, като се има предвид натовареният календар на Барса, който предстои. Според Cadena SER, неговият лагер каза, че капитанът може да отсъства две до три седмици. N / A

Френки де Йонг

Имаше ярък ранен старт, контролирайки темпото, но започна да губи битката в средата на терена за добри 10 минути за Севиля с около 35 минути назад. Беше по-добър след паузата и пусна Алба да асистира на Рафиня. 7

Педри

Винаги търсеше да свърже играта и да премине през финалната топка, но беше доста анонимен през първото полувреме. Имаше много по-добра секунда 45 и упражни повече влияние върху играта. 7

Гави

Оживи, като почти направи асистенция на Левандовски през първото полувреме. Рядко беше на губещата страна във въздушните дуели въпреки ниския си ръст. Отвори полето добре при една почивка, която беше прекратена от лошо вземане на решение от Рафиня. Почти обезглавен от Loic Bade, но го изчетка. Беше постоянна заплаха и наградата беше неговият гол в 70-та минута, първият му с фланелката с „6“, когато Рафиня го намери на задната греда. 8

Робърт Левандовски

Имаше тихо откриване 15 минути преди да бъде въведен в игра от Алба и Гави. Почти преобразува подаването с глава на 18-годишния играч, но след това отново падна, докато ракета почти не мина покрай Боно в лявата му греда и беше отблъсната от мароканската звезда на Катар 2022. Трябваше да се справи по-добре, когато получи юздите при опасен ход в края на първото полувреме и трябваше да намери Гави по-рано. Същата логика се прилага и за друго кръстосване на Алба след интервала. Въпреки че беше близо с късен нисък удар от пряк свободен удар, представянето му не беше особено за отбелязване. 6

Raphinha

Увереността на бразилеца отново расте, когато става въпрос за опити да вземе противникови играчи, въпреки че не се радваше на малък успех в началото. Шави му беше ядосан, когато той направи малко на Гави да отвори парка в халфовата линия и да го прехвърли от него по десния фланг след половин час. Излезе за второто полувреме с пружинираща стъпка и се премести по-централно, докато Кунде покриваше отдясно, но отново тикна Шави, когато пропиля още едно прасковено центриране на Алба на задната греда. Откупи се с умна асистенция за Гави и можеше да бъде героят, когато беше изигран над върха малко след това, ако не и да скача усилията му. Спечели опасен свободен удар на върха на удара си, след което отбеляза гол, който неговата устойчивост заслужаваше. Изведен за Феран Торес под аплодисменти. 8

Заместници

Франк Кеси

Бързи крака и хладен пас към Рафиня предизвикаха аплодисменти от публиката. Засече опасно влизане в собственото си наказателно поле в период, в който Севиля беше по-добрият отбор наближаващо полувремето. Осигури прекрасна и умна асистенция за Алба с удар от външната страна на крака, като завърши най-доброто си представяне за Барса, откакто се присъедини от Милан със свободен трансфер. 8

Ансу Фати

Не успя да победи своя човек с бърз пробив по лявото крило, но трябва да се признае, че имаше малко време да влезе в мача. 6

Феран Торес

Вкара лоша топка в наказателното поле наближава 90-та минута, което беше едно от малкото докосвания в краткото камео. 6

Маркос Алонсо, Алехандро Балде

N / A

Какво научихме…

На капитана Жорди Алба може да се вярва, че ще води войските в отсъствието на Бускетс, но Шави сега трябва да реши дали може да продължи с четиримата си халфове и дали има лукса на възглавницата с осем точки, за да опита нови неща, ако е необходимо.

Кеси му даде нещо да помисли в това отношение, а Рафиня заяви аргумента си, че е постоянното дясно крило и че не е възможно Шави да използва Гави като фалшив играч вместо това в реджиг.

Играчите на Барса вече имат спечелиха предизвикателство, дадено им от Шави и ще се радва на два дни почивка. След това Виляреал е далеч след седмица.