San Francisco 49ers могат да карат пълна защита до дълбока серия от плейофи

Дълго време по време на ерата на Кайл Шанахан защитата на Сан Франциско 49ърс се смяташе за такава, която разчита на скоростта на подаването си над покритието, осигурено от тези в защитното защитно поле. След доминиращото представяне на Деветките в защита срещу Лос Анджелис Рамс през Седмица 4, е ясно, че фронтът и второстепенният имат еднакво значение за успеха на групата на координатора на защитата Де Меко Райънс.

С изключение на колапса от седмица 1 в мусон срещу Chicago Bears, защитата на 49er беше феноменална през четири седмици от сезона, допускайки само един тъчдаун след поражението с 19-10 на Soldier Field.

49ers допускат само 3.81 ярда на игра, най-малкото в NFL, докато се нареждат на първо място по очаквани добавени точки за игра в защита, на rbsdm.com, а също така води лигата Футболни аутсайдери DVOA на защита.

Просто казано, по всяка мярка, 49ers могат да се похвалят с най-добрата защита в лигата, с таланта, който притежават на всяко ниво, помагайки на единицата на Райънс да представи игра, която никой друг отбор в НФЛ не може да изравни в този момент от кампанията.

Фронталната част на 49ers, дори когато Javon Kinlaw беше извън терена с контузия на коляното и Arik Armstead, борещ се с проблем с стъпалото, тормозеше разбитата офанзива на Rams, като петима различни играчи се комбинираха, за да запишат седем чувала. Pro Football Focus призна Ник Боса, който заедно със Самсон Ебукам завърши с два чувала, със забележителните 14 натиска.

Докато Niners са известни с това, че могат да се приберат вкъщи само с четири бързи подавания и разчитат на вторичното си, за да осигурят ефективно покритие на зоната, Ryans беше агресивен в начина, по който атакува изтощената O-Line на Rams, блицвайки по-редовно и опирайки се на защитата backfield, за да издържи в покритието на човека, когато го направи.

Въпреки че Купър Куп натрупа 14 уловки за 122 ярда, второстепенният успя да се задържи стабилно, ъглови Чарвариус Уорд, Еманюел Моузли и Деомодор Леноар често осигуряваха отлично покритие, както направи Фред Уорнър в още едно пълно действие от All-Pro linebacker.

Пристигането на Уорд, съчетано с появата на втория безопасен играч Таланоа Хуфанга, който нанесе нокаутиращия удар срещу Лос Анджелис със своя избор от четвъртата четвърт на Стафорд, оказаха най-съществено влияние върху напредъка на защитата.

Бившият началник на Канзас Сити Уорд дава на 49ers гъвкавостта да превъзхождат играта както в човек, така и в зона и е позволил процент на завършеност от само 47.1 на Професионална справка за футбол, с разрешената му оценка за подавания от 35.4, четвъртият най-добър сред всички корнербекове.

Hufanga, междувременно, предлага на 49ers истински плеймейкър на всяко ниво на защитата и бързо се утвърждава като един от най-добрите защитници в лигата.

По същество 49ers имат много повече струни за своя лък, отколкото просто страховит пас. Това е защита, която няма очевидни дупки и изобилие от оръжия, с които да наранявате противниковите нападатели.

Никоя защита не е била по-добра или по-завършена от тази на 49ers през последните четири седмици и дори на този ранен етап е лесно да си представим, че това е единица, която пренася Сан Франциско дълбоко в постсезона.