Саудитска Арабия нанесе сеизмичен шок на Световното първенство в Аржентина

Салех Ал-Шехри от Саудитска Арабия празнува със съотборниците си, след като вкара гол за 1-1 по време на мача от Група C на Световното първенство по футбол в Катар 2022 между Аржентина и Саудитска Арабия на стадион Лусаил на 22 ноември 2022 г. в Лусаил Сити, Катар .

Джеймс Уилямсън – Ама | Getty Images Спорт | Getty Images

Саудитска Арабия направи едно от най-големите сътресения в историята на Световното първенство, след като зашеметяващото соло на Салем Ал-Даусари осигури победа с 2-1 над Аржентина в група C на стадион Lusail Iconic.

Времето спря, докато Ал-Даусари грабна топката от небето и обърна двама защитници на Аржентина, преди да завърти удара си извън обсега на защитника на Астън Вила Емилиано Мартинес, създавайки един от най-големите моменти на всички финали на Световното първенство.

Лионел Меси даде преднина на един от фаворитите преди турнира от дузпа след оспорвано решение на VAR (10), но Салех Ал-Шехри изравни само три минути след втория период, за да създаде огромно разочарование.

Резултатът сложи край на серията от 36 мача без загуба на Аржентина, продължаваща до загубата срещу Бразилия преди три години, но това беше най-великият ден в историята на футбола на Саудитска Арабия.

„Това много боли. Мечтаехме да започнем Световното първенство с победа“, каза партньорът на Меси в удара Лаутаро Мартинес. „Но това се случи и сега трябва да тренираме и да мислим напред.

„Загубихме този мач заради собствените си грешки, най-вече през второто полувреме. Има детайли, които правят разликата и трябва да коригираме грешките си.”

Когато Аржентина за последен път загуби първия си мач от групата на Световното първенство през 1990 г. – срещу Камерун – те стигнаха до финала, където загубиха от Германия, но това няма да е голяма утеха за южноамериканците в момента след поражението от нацията, класирана на 51-во място в световен футбол.