Острият старт, драматичният финал позволяват на викингите да завладеят еднолично първото място

Ето фактите: Minnesota Vikings са сами на първо място в NFC North след победата си с 29-22 над Chicago Bears. Куотърбекът Кърк Казънс постави отборен рекорд, като започна мача със 17 последователни завършвания. Защитният защитник Камерън Данцлер спечели победата, като изтръгна топката от ръцете на бившия викинг Ихмир Смит-Марсет и прекрати притежание на топката от Чикаго, което можеше да завърши с изравняващ тъчдаун.

Има редица неща, които Викингите могат да празнуват, докато отборът се подготвя за пътуване до Южна Флорида, за да се изправи срещу отбора на Маями Долфинс, който е сведен до своя куотърбек номер 3. Това е отбор, на който не му е писано да отстъпи точки в края на първото полувреме и четвъртата четвърт, които да насочат мача в полза на съперника. Това беше подписът на отбора през сезон 2021 г., когато те постоянно проваляха нещата в ситуации в края на полувремето/играта.

Отдайте заслуженото на старши треньора новобранец Кевин О'Конъл за премахването на този брутален навик. Независимо дали това е неговото научно планиране или случайност, Викингите вече не са програмирани да се откажат в най-лошия възможен момент – въпреки че отказаха TD на Мечките с 1:08 преди края през първото полувреме. О'Конъл също демонстрира умението си да плаща играчи през първото полувреме, докато викингите играха най-добрия си футбол в скорошно време, като изградиха преднина от 21-3 през първото полувреме.

После спря. След като Дарнел Мууни от мечките направи цирков улов, който даде на отбора му печалба от 39 ярда в първата игра след двуминутното предупреждение, викингите загубиха доверието си. Вместо да надграждат върху представянето си през първото полувреме, при което широкият ресивър Джъстин Джеферсън тичаше свободно във второто поле на Чикаго и правеше улов след улов, викингите играха колеблив футбол от двете страни на топката.

Мечките успяха да се съберат зад втория си куотърбек Джъстин Фийлдс, който изигра най-добрия мач в кариерата си в NFL. Той завърши 15 от 21 подавания за 208 ярда с 1 тъчдаун и също така избяга 8 пъти за 47 ярда. Имаше усещането, че игра, която очевидно беше в графата за победи, е на път да се изплъзне.

Тази представа придоби доверие, когато Чикаго ПК Кайро Сантос се свърза с гол от 51 ярда, който даде преднина на Мечките с 22-21 при оставащи 9:26. Но вместо да направи 3-и-аут или да обърне топката с отвратително прихващане, Казънс поведе викингите на тъчдаун от 17 игри и 75 ярда, което отне седем минути извън часовника.

Казънс завърши удара, като отбеляза на един ярд промъкване и след това удари Джеферсън с жизненоважното превръщане на две точки, което даде на Минесота седем точки предимство.

Казънс завърши мача, като изпълни 32 от 41 подавания за 296 ярда с 1 тъчдаун и 1 прихванато в допълнение към своя TD пробег. Той знае, че отборът му пропусна възможност да донесе мача, след като натрупа ранното си предимство.

„Трябва да играем по-добре през участъка от мачовете, за да можем да се отдръпнем и да не живеем в тези мачове в последните две минути“, Казънс каза. „Това ще бъде предизвикателството напред. Ако изпреварим някого, как можем просто да се отдръпнем и да не се бавим?“

След като куотърбекът изведе Минесота напред, остана повече от достатъчно време за Мечките да отговорят. Въпреки това, както беше отбелязано по-рано, това не са същите стари викинги. Изглеждаше, че Фийлдс държеше Чикаго в движение, но Данцлер сложи край на възможността за обрат, когато отне топката от ръцете на Смит-Марсет.

Играта не се случи случайно, тъй като Данцлер беше много запознат с навиците на ресивъра, тъй като игра и тренираше с отбора миналата година. "Той е разхлабен с топката," - каза Данцлер на Смит-Марсет. „Видях възможност и я използвах.“

В резултат на това викингите спечелиха мача с голяма игра на защитата. Скол!

Страхотен отбор ли са класираните на първо място Vikings? Все още не, но има признаци на подобрение, които предвещават добро бъдеще.