Звездата е заменена за Световната купа след пренебрежение

Горна линия

Нападателят на суперзвездата на Португалия Кристиано Роналдо влезе в четвъртфиналния мач на отбора срещу Мароко, след като беше пренебрегнат в два поредни мача, докато Португалия се стреми да се възстанови от пасив от 1-0 и да продължи към полуфиналите.

Ключови факти

Изоставайки от аутсайдера Мароко, мениджърът на Португалия Фернандо Сантуш смени Роналдо в мача в 51-ата минута на играта.

Сантос имаше пейка звездният нападател на отбора за втори пореден мач, казвайки, че „няма проблем с нашия капитан“ и че той „няма проблем с моето решение“.

Мароко вкара единствения си гол, докато Роналдо беше на пейката.

Победителят от мача ще се изправи срещу победителя от мача Англия срещу Франция, който е насрочен за 2:XNUMX часа този следобед.

Основен фон

След доминиращата победа на отбора с 6-1 над Швейцария в осминафиналите по-рано тази седмица, Роналдо, 37-годишната бивша звезда на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид, поздрави своите съотборници в Instagram пускат, наричайки победата си „луксозна изложба на екип, пълен с талант и младост“—въпреки че видео кадри от мача го хванах да изглежда видимо разочарован, изричайки „той бърза да ме смени“. Заместникът на Роналдо, 21-годишният Гонсало Рамос, отбеляза хеттрик при победата на Португалия над Швейцария.

Изненадващ факт

С влизането си в игра Роналдо вкара а рекорд за най-много международни мачове, наречени шапки, в които се е появил играч, със 196.

Допълнителна информация

Шокиращо на Световното първенство: Хърватия нокаутира фаворита Бразилия, въпреки че Неймар изравни рекорда за голове на Пеле (Forbes)

Въздишка на облекчение: Аржентина оцеля след зашеметяващото завръщане на Холандия, за да стигне до полуфиналите на Световното първенство (Forbes)

Какво да гледате във финалната част от Световната купа: Последната битка на Меси, Неймар срещу Пеле, бягането на Мароко за вековете и още (Forbes)