Tampa Bay Buccaneers се очаква да продължат от офанзивния координатор Byron Leftwich след загуба в плейофите

Изглежда, че Tampa Bay Buccaneers може да са готови да продължат от Byron Leftwich.

След загубата на отбора с 31-14 от Далас Каубойс в първия им мач от плейофите, Buccaneers се очаква да уволнят офанзивния координатор, според Скот Рейнолдс от Pewter Report.

„Сега, когато сезон 2022 на Bucs приключи след загубата на Тампа Бей с 31-14 от Далас в кръга на Wild Card на плейофите, Pewter Report съобщава, че се очаква отборът да уволни офанзивния координатор Байрън Лефтуич“, каза Рейнолдс .

Рейнолд продължи да отбелязва как този ход се очакваше от известно време, като Buccaneers одобриха план за уволнение на Leftwich в средата на сезона. Въпреки това, старши треньорът Тод Боулс не виждаше потенциално надграждане на сегашния персонал - което е причината да останат с Leftwich, въпреки борбите на офанзивната единица през целия сезон.

„Bucs одобриха плана да уволнят Leftwich по средата на сезона – или след мача на Ravens във Football в четвъртък вечер, или след седмицата за довиждане“, каза Рейнолдс. „Вместо това Боулс реши да се довери на защитата си и на героизма на Брейди и се надяваше, че Левтуич и офанзивният щаб могат да направят някои подобрения по пътя, което не се случи. Вероятно Боулс не е видял потенциално надграждане на играча на текущия персонал, поради което той остана с Leftwich до края на годината.“

Leftwich току-що завърши четвъртия си сезон като офанзивен координатор на Buccaneers, остатък от режима на Bruce Arians. Въпреки това, 43-годишният офанзивен координатор се бореше да ръководи офанзивния отряд в първия си сезон без Arians - голяма причина, поради която Тампа Бей се бореше за рекорд от 8-9.

Buccaneers записаха средно по 18.4 точки на мач този сезон, заемайки 25-то място в лигата. Това беше далеч по-малко от 30.1 точки на мач, които те отбелязаха средно през миналия сезон и 30.8 точки на мач, които те отбелязаха средно през сезон 2020.

Тампа Бей не показа никакво подобрение в най-големия си мач за сезона. Въпреки че победиха Cowboys в началото на сезона, те изглеждаха като черупка от отбора, който бяха в седмица 1. Buccaneers отбелязаха първите си точки в мача чак в края на третата четвърт и не отбелязаха втория си тъчдаун докато мачът не беше недостижим с 2:04 оставащи в четвъртата четвърт.

Leftwich преди беше горещо име в търсенето на старши треньори през последните години, интервюирайки се за работа като старши треньор на Jacksonville Jaguars миналия извън сезона. Той обаче премахна името си от разглеждане и в крайна сметка Jaguars наеха Дъг Педерсън.

Ходът не е точно изненадващ, като се има предвид, че Buccaneers се надяват да привлекат Том Брейди обратно за четвърти сезон. Както съобщиха от Ян Рапопорт от NFL Network, Тампа Бей иска да преподпише с Брейди. Въпреки това има „шанс“ Брейди да не се завърне при Buccaneers.

„Том Брейди е свободен агент след този сезон“, каза Рапопорт. „Той ще бъде на 46 години и бих казал, че има шанс да не се върне в Tampa Bay Buccaneers въпреки факта, че те много го искат обратно и планират да положат усилия за това.“

Като се има предвид липсата на подобрение в атаката през сезона, уволнението на Лефтуич беше почти необходимост, ако Тампа Бей се надява да преподпише Брейди.

Buccaneers ще върнат Боулс като старши треньор за втори сезон, въпреки трудностите му да води Тампа Бей само на две години от Супербоул, тъй като Рик Страуд от The Tampa Bay Times съобщено по-рано.

„С изключение на непредвидена промяна на решението, Bucs планират да запазят Тод Боулс като свой старши треньор за сезон 2023, независимо от изхода от плейофния мач с уайлд кард срещу Далас Каубойс в понеделник вечерта“, каза Страуд.

Тъй като Leftwich напуска и Брейди вероятно ще продължи напред, Buccaneers може да гледат на масивен проект за реконструкция в извън сезона. Тампа Бей ще бъде с повече от 43 милиона долара над тавана на заплатите след навлизането в извън сезона, втората най-висока оценка в NFL. Те вероятно ще трябва да се откажат от ключови ветерани, за да разчистят капачка за всякакъв шанс за преподписване на Брейди.