7-1 Минесота Викингс са изправени пред тест от Голямата лига срещу Супербоул Фаворит Билс

Рекордът 7-1, който Викингите ще донесат в Орчард Парк, Ню Йорк в неделя, за да се изправят срещу Бъфало Билс, е впечатляващ. Този рекорд няма да има никакво значение, след като играта започне.

Билс до голяма степен се смятат за фаворит за спечелването на Супербоул този сезон, въпреки че ще се сблъскат със значителна конкуренция от Канзас Сити Чийфс, Балтимор Рейвънс и Синсинати Бенгалс. Когато Билс работят с максимална ефективност, те са най-доминиращият отбор в лигата.

Те Билс са с 3-0 у дома и два от мачовете бяха избухливи над Титаните и Стийлърс. Другата победа беше победа с 10 точки над Packers, решение, което всички фенове на Vikings аплодираха.

Това е най-трудната задача за годината за викингите и има много за доказване. Викингите не са печелили мач с повече от един резултат от първата седмица на сезона и много от критиците на отбора смятат, че те далеч не са толкова добри, колкото показва рекордът им от 7-1.

Очевидно оценките на специалистите в медиите или феновете нямат значение. Викингите успяват, когато мачът е на линия през четвъртата четвърт и демонстрират своите умения и увереност. Те се сблъскаха с дефицит от 10 точки срещу командирите през четвъртата четвърт миналата седмица и се представиха ефективно по време на победата на пътя.

Но Bills са в различна класа от Commanders и губят от Jets. Те вероятно са подготвени за големи усилия, когато видят викингите да излязат на терена. Възможно е обаче да нямат превъзходния си куотърбек Джейк Алън в състава. Алън има изкълчване на UCL на десния си лакът и това може да го остави извън игра.

Това очевидно ще бъде голям удар за Бъфало, но не непременно такъв, който ще им попречи да се утвърдят. Бившият куотърбек на Vikings Case Keenum ще поеме Алън, ако той не може да отиде, а той е много способен резервен вариант.

Приемачът на Keenum и Bills Stefon Diggs е автор на един от най-запомнящите се моменти в историята на Vikings в победата в дивизионния плейоф през 2017 г. над New Orleans Saints. Изоставайки 24-23 с топката при своите 31 в това, което се оказа последната игра на мача, Кийнъм удари Дигс с пас към страничната линия, а приемникът избяга от опита за защита на Маркъс Уилямс и се втурна към края зона. С тази игра викингите спечелиха победа с 29-24 и напреднаха към мача за първенството на NFC, а Minneapolis Miracle беше гравирано в историята на отбора.

Това е първият път, когато Дигс ще играе срещу стария си отбор и той е най-опасното офанзивно оръжие на Билс. Дигс е уловил 60 от 83 мишени за 857 ярда и 7 тъчдауна. Той има 406 повече приемащи ярда от приемника номер 2 Гейб Дейвис и забавянето на Дигс ще бъде толкова важна задача за Викингите, колкото ограничаването на Джъстин Джеферсън ще бъде за Билс.

Един от ключовите за викингите ще бъде представянето на втория играч, а това винаги е проблем за отбора на старши треньора Кевин О'Конъл. Това звено се представя по-добре, отколкото през последните две години, но това не е сила. За да забавят Дигс и Дейвис, викингите трябва да притиснат Алън или Кийнъм.

Комбинацията от Даниел Хънтър и За'Дариус Смит започва да дава дивиденти на Минесота. Хънтър излезе с динамичен чувал в четвъртата четвърт срещу Вашингтон и има 5 за сезона, докато Смит 8.5 QB капани. Ударът 1-2, който викингите смятаха, че ще имат в извън сезона, става все по-силен от седмица на седмица.

От друга страна, защитата на Билс може да бъде свирепа у дома, така че офанзивната линия на Минесота трябва да покаже най-доброто си представяне за сезона. Ще успеят ли центърът Гарет Бредбъри и Ед Инграм да издържат на натиска на Фон Милър и неговите съотборници?

Там ще се реши този мач. Ако викингите успеят да окажат натиск от предните седем и успеят да задържат куотърбека Кърк Казънс изправен, нова близка победа е възможна. Ако не, потърсете Bills, за да дадете на Vikings болезнена доза реалност, която не е виждана от загубата им от седмица 2 от Eagles.