Доброто, лошото и грозното от загубата на Green Bay Packers до Buffalo Bills

Арън Роджърс, сега на 18th Сезонът на NFL беше просто професионалист за сезон-година.

Настоящите новобранци Куей Уокър и Ромео Дъбс бяха само на шест години. А главният треньор Мат Лафльор беше треньор на защитниците в Северен Мичиган.

Годината беше 2006 - и това е последният път, когато Green Bay Packers бяха 3-5. До неделя вечер.

Разтърсващите Пакърс отидоха в Бъфало – може би най-добрият отбор в НФЛ – и бяха тренирани от могъщите Билс.

Куотърбекът на Бъфало Джош Алън хвърли за чифт тъчдауни, защитата на Грийн Бей отново се затрудни и Билс записаха победа с 27-17.

Бъфало се подобри до 6-1 и има най-добрия рекорд в AFC. Пакърс (3-5) загубиха своя четвърти пореден мач за първи път от 2016 г. и изостанаха с 3 ½ мача зад Минесота (6-1) в NFC North.

Ето доброто, лошото и грозното от победата на Бъфало над Пакърс.

ДОБРОТО

РАБОТА ИГРА: Пакърс направиха всичко по силите си, за да установят бягането, да притежават топката и да я държат далеч от Алън. И Green Bay направи това изключително добре.

Пакерите избягаха за сезона с 208 ярда и средно 6.7 ярда на носене. И ако защитата беше играла по-добре, този офанзивен подход можеше да е достатъчно добър, за да доведе до огромно разстройство.

Арън Джоунс пробяга за сезона най-високите 143 ярда на 20 пренасяния и също така хвана четири подавания. Джоунс имаше дълго бягане от 32 ярда и средно впечатляващите 7.2 ярда на носене.

Ей Джей Дилън също пробяга 54 ярда на 10 пренасяния (5.4), като и двамата бекове нанесоха голяма част от щетите си след контакт.

Грийн Бей имаше 83 бързи ярда през първото полувреме, което му помогна да контролира топката за близо 17 минути. След това Packers избягаха 125 ярда през второто полувреме, въпреки факта, че играта им с пасове беше неуместна до последните минути.

Ако Green Bay следва този план през следващите седмици, може би все още може да спаси този разочароващ сезон.

ROMEO DOUBS: Никой не се нуждаеше повече от усилвател на самочувствието си от Дъбс, новобранецът, който не успя да улови четирите си цели миналата седмица.

Дъбс трябваше да получи точно това с 19-ярдов, цирков улов за тъчдаун в средата на втората четвърт, който дръпна Пакърс в рамките на 14-7.

Дъбс завъртя корнербека Тарън Джонсън, след което Дъбс трябваше сам да се завърти назад, за да направи изящния улов. Дъбс свърши брилянтна работа, за да падне и с двата крака, запази контрола над топката и направи едно от най-впечатляващите уловки на Пакърс за сезона.

Дъбс също имаше улов от 26 ярда през четвъртата четвърт и завърши вечерта с четири уловки за 67 ярда.

ТОВА И ОНОВА: Корнърбековете Расул Дъглас и Джейър Александър имаха прихващания в четвъртата четвърт. Алън беше хвърлил само четири прихващания през първите шест седмици от сезона. … Новобранецът Самори Туре направи първия си тъчдаун в кариерата, като вкара 37-ярда от Роджърс през четвъртата четвърт.

ЛОШОТО

КРИСТИАН УОТСЪН: Изборът на Green Bay във втория кръг на драфта имаше разочароваща година.

Уотсън пропусна голяма част от тренировъчния лагер, след като претърпя операция на коляното. Той също така е пропуснал три мача поради контузия на подколянното сухожилие – включително последните две състезания.

Уотсън се завърна в неделя, но издържа само осем игри.

При трети и 15 Роджърс удари Уотсън на средния екран за 12 ярда. Но Уотсън получи мозъчно сътресение при удара на Тремейн Едмъндс и не се върна.

„Мисля, че при всяко нападение искате бърз играч на терена, поне на една от позициите ви на ресивър, който да отвори нещата“, каза треньорът на Пакърс по ресивърите Джейсън Врабъл за Уотсън миналата седмица. „Хората естествено уважават скоростта му. Той е силен, той е голям. Всички вие можете да видите тези неща.

„Очевидно, когато гледате записа и сте защитата, трябва да спазвате тази скорост, защото той ще бяга от хора. Той свърши страхотна работа, като се възстанови и се върна и се чувства страхотно, така че съм развълнуван да видя къде ще влезе в тази игра.”

Уотсън беше добре да отиде преди състезанието. Но както много пъти този сезон, Уотсън беше в груба форма, когато мачът приключи.

ГУБЕЩИ ОБЕКТИ: Новобранецът Куей Уокър бе ударен с неспортсменска дузпа и изгонен от играта, след като избута тайт енда на тренировъчния отбор на Бъфало, Зак Дейвидсън, край страничната линия на Билс.

Това беше безсмислено, егоистично решение, тъй като изглеждаше, че Дейвидсън се опитваше да предпази Уокър от падане.

Само минути по-късно вътрешният защитник на Packers De'Vondre Campbell напусна с контузия в дясното коляно, оставяйки Грийн Бей забележително слаб на позицията.

Без Уокър и Кембъл, Пакърс играха с Айзая Макдъфи и Ерик Уилсън като вътрешни защитници през второто полувреме.

ЧЕТВЪРТИ НЕУСПЕХ НАДОЛУ: Изоставайки, 27-10, в началото на четвъртата четвърт, Packers стигнаха до 26 на Buffalo и се изправиха срещу четвърти и 1.

Грийн Бей управляваше топката на воля цяла вечер и изпрати Джоунс в средата. Защитният край на Бъфало Фон Милър обаче взриви дясната страна на офанзивната линия на Пакърс, което разчисти пътя на корнербека Тарън Джонсън да се състезава непокътнат и да изхвърли Джоунс за загуба от 1 ярд.

ПОД НАПРЕЖЕНИЕ: Бъфало имаше страхотен натиск през цялата нощ, особено в средата.

Борби Ед Оливър и Тим Сетъл имаха огромно въздействие през цялата вечер. И докато Роджърс беше уволняван само два пъти, той беше под принуда при много от своите падания.

Грийн Бей игра без левия гард Елгтън Дженкинс (крак), който беше късна драскотина. А новобранецът Зак Том, който замени Дженкинс, на моменти беше надмощен.

ТОВА И ОНОВА: … Куотърбекът на Пакърс Арън Роджърс направи четвъртото си прихващане за 2022 г. Роджърс имаше само четири прихващания през всичките 2021 и 2019 г. и само две INT през 2018 г. … Сами Уоткинс, който прекара първите три сезона от кариерата си в Бъфало, имаше разочароващо завръщане у дома. Уоткинс улови само едно подаване за три ярда. … Keisan Nixon имаше начален удар от 49 ярда, за да започне второто полувреме, което беше изтрито от задържане на Innis Gaines. … Грийн Бей падна до 0-7 за всички времена в Бъфало.

ГРОЗНИЯТ

ЗАЩИТА: Защитата на Грийн Бей има седем избрани отбора от първи кръг, включително шестима титуляри. В сезон, в който атаката е преходна, Пакърс планираха да разчитат на защитата си през 2022 г.

Е, този план не проработи.

Грийн Бей отчаяно се нуждаеше от защитата си, за да блесне рано, ако се надяваше да остане с могъщите Билс. Вместо това се случи точно обратното.

Бъфало имаше три поредни удара с тъчдаун през първото полувреме, за да поведе с 24-7 на полувремето.

Алън удари в тайт енд Доусън Нокс за 1-ярд TD, намери Стивън Дигс за 26-ярд резултат, а Исая Маккензи направи 7-ярд тъчдаун.

Бъфало завърши полувремето с общо 234 ярда и средно 9.0 ярда на игра. Сметките също бяха 107 първи половин ярда и средно 8.2 ярда на пренасяне.

Защитата на Грийн Бей беше по-добра през второто полувреме. Дотогава обаче беше твърде малко, твърде късно.

„Колко добри ще бъдем в защита?“ Пакърс външният защитник Престън Смит каза миналата седмица. „Искаме да бъдем страхотни и това ще бъде мач, в който да докажем колко добри можем да бъдем и колко добра защита можем да бъдем и да покажем нашия потенциал и това, от което сме направени. Справяме се с предизвикателството.“