Доброто, лошото и грозното от загубата на Green Bay Packers в края на сезона от Detroit Lions

Мечтите за плейофите на Детройт Лайънс умряха 40 минути преди да излязат на терена срещу Грийн Бей в неделя вечер. Пакърс, от друга страна, имаха всичко, за което да играят.

Треньорът на Детройт Дан Кембъл обаче не променя плана си за игра. Лъвовете и техният треньор от старата школа имаха един и само един гол.

„Не искаме те да си отиват“, каза Кембъл за Packers. "Това е нашата мотивация."

Е, Лъвовете не пуснаха Packers.

Детройт игра по-интелигентно, по-твърдо и по-добре и сложи край на мечтите за плейофите на Пакърс с шокираща победа с 20-16 на Lambeau Field.

Поредицата от четири победи на Грийн Бей беше прекъсната, той падна до 8-9 и пропусна постсезона за първи път от 2018 г. Детройт завърши годината 9-8 и победата му позволи на Сиатъл - а не на Грийн Бей - да улови NFC седмо и последно място в плейофите.

Ето доброто, лошото и грозното от зашеметяващата победа на Детройт над Грийн Бей.

ДОБРОТО

КРИСТИАН УОТСЪН: Новакът на Packers засенчи бариерата от 100 ярда за трети път тази година – всички идващи от 13 ноември.

Уотсън улови пет паса за 104 ярда, подчертани от акробатичен прием от 45 ярда в края на третата четвърт на 14-ярдовата линия на Лъвовете. Две разигравания по-късно Роджърс изстреля пас от 13 ярда TD към Алън Лазард, за да даде преднина на Грийн Бей с 16-13.

МАСОН КРОСБИ: 38-годишният Кросби е вторият най-възрастен ритник в лигата, зад само Роби Гулд от Сан Франциско (40). Но Кросби продължава да се представя на високо ниво.

Кросби отбеляза три полета в неделя - удари от 22, 49 и 48 ярда. Единственият пропуск на Кросби дойде от 53 ярда, когато той удари напречната греда и топката отскочи обратно към ендзоната.

Кросби завърши сезона 25 от 29 по гол от игра (86.2%), петата най-добра година в 16-годишната му кариера.

ТОВА И ОНОВА: Робърт Тонян направи акробатично улавяне от 21 ярда през втората четвърт, което доведе до трети гол от игра на Мейсън Кросби за вечерта. … Куотърбекът Арън Роджърс използва трудно броене, за да накара новобранеца в защитата на Лъвовете Джеймс Хюстън да изскочи от страните в края на втората четвърт. … Matt LaFleur спечели предизвикателство, когато протестира срещу приемане на Amon-Ra St. Brown от 15 ярда. Улавянето щеше да даде на Лъвовете първо поражение, но вместо това принуди Детройт да пробие. … Новобранецът в първия рунд в защита Девонте Уайът, който влезе в играта с 0.5 сака този сезон, получи първия си пълен чувал за годината.

ЛОШОТО

БЕЗГРИЖЕН РОДЖЪРС: Арън Роджърс имаше само 13 прихващания от 2019-2021 г. В неделя Роджърс хвърли своите 12th прихващане за 2022 г., второто най-много в кариерата му.

Единственият сезон, в който Роджърс хвърли повече прихващания, дойде през 2008 г. – първата му година като титуляр – когато хвърли 13.

В 12th прихващане за номер 12 дойде в края на четвъртата четвърт с Пакърс в дупка 20-16. Роджърс отправи удар от дълбочина за Крисчън Уотсън, но защитник на Детройт Керби Джоузеф прочете играта перфектно и пресече Роджърс.

Джоузеф също пресече Роджърс два пъти при победата на Детройт над Грийн Бей през седмица 9. Това направи Джоузеф първият играч в историята, който пресреща Роджърс три пъти в един сезон.

ЧЕРВЕНА ЗОНА, МЪРТВА ЗОНА: Packers влязоха в играта на 23 място в класациятаrd в нападение в червената зона, отбелязвайки тъчдауни само при 51.9% от пътуванията си в 20-те.

Нещата не бяха по-добри при първото шофиране на Грийн Бей за нощта. Пакърс имаха първи и гол от 5-те, но две разигравания и непълен пас отбелязаха само един ярд.

След това Кросби вкара гол от 22 ярда.

ВСИЧКИ ГАЗ БЕЗ СПИРАЧКИ: Matt LaFleur за първи път използва фразата „пълни газ, без спирачки“ по време на своя дебютен сезон през 2019 г. Освен че изгуби нервите си в шампионата на NFC 2020, LaFleur е изключително агресивен оттогава.

Често пъти обаче този подход може да има обратен ефект - и това се случи рано в неделя.

Пакърс имаха четвърти и 1 при собствените си 32. Грийн Бей раздвижи Алън Лазард, подаде му топката, но той беше изхвърлен за загуба от 1 ярд от защитника Алекс Анзалоун.

Защитата на Пакърс издържа, но Детройт получи гол от 37 ярда от Майкъл Баджли, който изравни мача, 3-3.

МАСЛО ПРЪСТИ: Грийн Бей поведе с 9-3 в края на първото полувреме и успя да поведе с два резултата.

На секунда и 4 Роджърс чекна срещу Арън Джоунс за печалба от 8 ярда. Но Джоунс се провали и Уил Харис от Детройт се възстанови при 1:16 до края на полувремето.

Това беше петият провал за годината за Джоунс, вторият най-голям сред всички бягащи бекове в NFL.

ТОВА И ОНОВА: Правият такт на Packers Yosh Nijman позволи два първи полусака на новобранеца в защитата на Lions, Aidan Hutchinson, след което беше настанен на пейката за новобранеца Zach Tom. … Калиф Реймънд от Детройт улови пас от 43 ярда от Джаред Гоф към линията от 1 ярд на Грийн Бей. Една игра по-късно, бившият Packer Jamaal Williams имаше своите 16th бързащ TD на годината. По-късно Уилямс ще вкара печелившия TD - неговите 17th на сезона, което постави нов рекорд на Детройт. … Wideout Romeo Doubs имаше чифт критични спадове. … Асото на ретур Кейсиан Никсън беше държан на 19.8 ярда на ретур на начален удар.

ГРОЗНИЯТ

QUAY WALKER: Новобранецът в линията на Грийн Бей бе дисквалифициран по средата на четвъртата четвърт, след като бутна член на медицинския персонал на Лъвовете.

Бекът на Детройт Д'Андре Суифт беше привлечен от вниманието, когато Уокър глупаво бутна един от членовете на медицинския екип на Лъвовете. Уокър беше маркиран за неспортсменско поведение, след което дисквалифициран.

Уокър също беше ударен с неспортсменска дузпа и изхвърлен от играта в седмица 8 загуба от Бъфало. Там Уокър избута тайт енда на тренировъчния отбор на Бъфало Зак Дейвидсън от страничната линия на Билс.

Уокър имаше ужасяващ резултат девет на теста Wonderlic с 50 въпроса преди миналогодишния проект. Това повдигна червени знамена с няколко генерални мениджъри.

И докато Уокър имаше солиден сезон на новобранците, неспособността му да сдържа емоциите си е огромен проблем за напред.

РАСУЛ ДЪГЛАС: Лъвовете изоставаха с 9-3, 2 секунди преди края на първото полувреме, а кикърът Майкъл Баджли отбеляза гол от 48 ярда. В средата на втората четвърт Баджли пропусна 46-ярдов удар.

Преди удара на Баджли, Пакърс извикаха таймаут и Дъглас необяснимо дойде да грабне топката. Имаше леко блъскане между отборите, след което Дъглас бутна маската на нападателния играч Дан Скипър.

Дъглас беше маркиран с 15 ярда за ненужна грубост, съкращавайки опита за полеви гол до 33 ярда. Badgley направи това и намали преднината на Green Bay до 9-6 на полувремето.