Добрите, лошите и грозните от победата на Green Bay Packers над Tampa Bay Buccaneers

Том Брейди е най-великият куотърбек в историята на NFL - и може би най-великият победител в историята на спорта.

Арън Роджърс е един от най-добрите защитници на своето поколение.

И все пак тези две икони рядко се срещат.

Когато Роджърс и неговият Грийн Бей Пакърс пътуваха, за да се срещнат с Брейди и неговия Тампа Бей Бъканиърс в неделя, това отбеляза едва петия път, когато тези двама бъдещи членове на Залата на славата се изправят един срещу друг.

Роджърс спечели първата среща през 2014 г., но Брейди беше уловил последните три мача – включително мача за 2020 NFC Championship.

Rodgers и Packers обаче надделяха над Брейди и Buccaneers в неделя. В деня, в който и двете защити доминираха, Грийн Бей направи достатъчно в атака рано, след което удържа победа с 14-12.

Packers и Buccaneers вече имат 2-1 за младия сезон.

Ето доброто, лошото и грозното от победата на Грийн Бей.

ДОБРОТО

ДОМИНИРАЩА ОТБРАНА: Брейди беше без своите три най-добри приемника — Майк Евънс (окачване), Крис Годуин (подколенно сухожилие) и Хулио Джоунс (коляно).

Все пак защитата на Грийн Бей беше абсолютно сензационна, задържайки Buccaneers на общо 285 ярда и 4.8 ярда на игра.

Грийн Бей форсира два фабъла и възстанови и двата. Пакърс също получиха два чувала от носа Кени Кларк и един от външния защитник Рашан Гари.

Buccaneers караха 89 ярда в последните минути за тъчдаун, който ги дръпна в рамките на 14-12. При превръщането на две точки обаче Тампа Бей имаше забавяне на наказанието за игра, което върна топката обратно към седемте.

Брейди се опита да удари Ръсел Гейдж в десния ъгъл на крайната зона за равенство. Но защитникът на Green Bay De'Vondre Campbell изби топката и Packers надделяха.

ТОЙ Е БАААААК: Близо 21 пълни месеца след като Дейвид Бахтиари скъса своя ACL, той се върна на познатото си ляво място.

Бахтиари изигра началната серия, след което раздели времето си с Йош Нийман до края на пътя.

Когато Бахтиари скъса ACL на 31 декември 2020 г., той може би беше най-добрият ляв удар в НФЛ. През този сезон Pro Football Focus даде на Бахтиари оценка за блокиране на пас от 91.6, което беше номер 1 сред офанзивните битки.

Бахтиари също имаше най-добрия си сезон, когато става дума за блокиране на бягане. PFFТПВ
му даде оценка от 86.7, което е със 17 точки по-високо от всеки от първите му седем сезона.

Бахтиари претърпя най-малко три операции на коляното след тази контузия. И след като изигра 27 снимки през Седмица 18 миналата година срещу Детройт, Бахтиари не беше игран отново в игра.

Тази брутална серия приключи в неделя, което би трябвало да е страхотна новина за напредването на офанзивната линия на Грийн Бей.

ROMEO DOUBS: Новобранецът на Грийн Бей, четвърти рунд, беше насочен към разширена роля, след като Сами Уоткинс (подколенно сухожилие) влезе в списъка с контузени резерви в събота и Крисчън Уотсън (подколенно сухожилие) не можеше да играе.

Дъбс завърши с отборно най-добри осем приема за 73 ярда и първия си тъчдаун в кариерата. Дъбс улови всичките осем подавания, хвърлени в негова посока, а при началния тъчдаун на Пакърс той улови три подавания за 35 ярда и резултат.

ТОВА И ОНОВА: Keisean Nixon форсира опипване и удари удар на линията от 1 ярд. … Роджърс започна играта с 15 от 16 за 171 ярда и два тъчдауна и нито едно прихващане. Той завърши първото полувреме с рейтинг куотърбек 143.3. … Широкият приемник на Пакърс Алън Лазард възстанови удар от страна на вратата 13 секунди преди края. … Кембъл завърши с 14 боравения, боравене за загуба и защитен пас.

ЛОШОТО

ОТВАРЯНЕ НА ДВИЖЕНИЯ
ИВЕС
:
Развълнуваната защита на Грийн Бей не беше особено добра в началото на мачовете.

Пакърс позволиха тъчдауни на Минесота и Чикаго в първите си мачове на играта през Седмици 1 и 2. След това Тампа Бей започна неделния мач с 10 игри и 48 ярда, което доведе до гол от полето на Райън Съкоп.

Защитата на Грийн Бей беше стабилна през по-голямата част от мача. Но ранните борби на Packers трябва да бъдат коригирани.

СИГУРНОСТ НА ТОПКАТА: Пакърс поведоха с 14-3 в края на втората четвърт и достигнаха линията от 5 ярда на Тампа Бей.

При трети и гол Арън Джоунс улови вътрешен наклон и си пробиваше път към крайната зона. Джоунс достигна линията от 2 ярда, след което беше пробит от удара на Vita Vea на Buccaneers.

Джоунс се обърка и безопасният Логан Райън се възстанови в крайната зона.

Вместо да се покачи с поне 14, преднината на Грийн Бей остана на 11.

ТОВА И ОНОВА: Топ корнербекът на Packers Jaire Alexander напусна през първата четвърт с контузия в слабините и не се завърна. … Куотърбекът на Тампа Бей Том Брейди завърши 13 от 14 подавания през първото полувреме. … Пакърс пуснаха топката 25 пъти само за 67 ярда, средно 2.7 ярда на носене.

ГРОЗНИЯТ

НАПАДЕНИЕ ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Нападението на Грийн Бей през второто полувреме беше ужасно.

Седемте притежания на Пакърс през второто полувреме бяха удар, удар, прихващане, удар, удар, удар, удар.

След като главният треньор на Грийн Бей/викащият играч Мат Ла Фльор надделя над отбранителния щаб на Тампа Бей през първото полувреме, атаката на ЛаФльор не успя да даде нищо на второто полувреме.

FOX: Грег Олсън е един от най-добрите млади анализатори в телевизията. Но шефовете му във FOX са безпомощни, ако смятат, че зрителите се интересуват да видят „потна камера“, фокусирана върху Олсен.

В неделя в Тампа беше 90 градуса. Хората бяха топли. Разбрахме.

Но на зрителите със сигурност нямаше нужда да им се показва отново и отново как ризата на Олсън издържа при задушните температури в Тампа Бей.